Giriş Kayıt

Martin McDonagh’ın Son Harikası Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’den Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 09 Eylül 2017 12:25

768 

resim

Beyazperdenin dahisi Martin McDonagh’ın yönetmenliğini üstlendiği Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’den merak uyandıran bir fragman seyirciyle buluştu.

In Bruges, Seven Psychopaths gibi birbirinden başarılı filmlere imza atan Martin McDonagh beş sene sonra beyazperdeye geri dönerken; muazzam bir çalışmanın sinyallerini verdi. Başrollerini Frances McDormand ve Sam Rockwell‘in paylaştığı Three Billboards Outside Ebbing, Missouri Venedik Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştirerek olumlu eleştiriler aldı. Kara komedinin dudak uçuklattığı filmde ikiliye Woody Harrelson, Abbie Cornish, Lucas Hedges ve Peter Dinklage eşlik etti. Projenin bir sonraki durağı ise Toronto. Malum, festival bugün kapılarını araladı. Seyircinin filme dair yorumları birkaç gün içinde gün yüzüne çıkabilir. Öte yandan McDonagh Oscar sezonu için hayli güçlü bir isim. Göz alıcı bir kadro sunan yönetmenden daha azını beklemek mümkün değil elbette.


resim

Bununla birlikte filmin yapımcı koltuğunda Fox Searchlight oturuyor. Dramatik bir atmosferin hakim olduğu fragman aklın sınırlarını zorlamaya yakın. Kızı öldürülen bir annenin mücadelesini konu alan hikâye Mildred Hayes’in öfkeli, saldırgan hallerini yansıtıyor. Modern dünyaya meydan okuyan bir portre çizen Mildred kalıpların dışında bir anne. McDormand’ın canlandırdığı karakterin filmi bir patron misali yönettiğini söylemek mümkün. Oyuncunun performansına pek çok otoritenin ‘muazzam’ yakıştırması yaptığını hatırlatmakta fayda var. Film 19 Ocak 2018’de vizyon yolcusu.


Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
2017
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Suç / Dram115 dk

Yönetmen: Martin McDonagh
Akademi Ödülü sahibi Martin McDonagh'ın kara mizah türündeki filmi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, kızının cinayetini aydınlatmak isteyen bir anneyi temel alıyor. Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes...
8.2 (353,430 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2019