Giriş Kayıt

Man Of Steel'de Aquaman?


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 22 Eylül 2014 17:47

1873 

resim

Aquaman varlığını hissettirmek için Batman v Superman: Dawn of Justice'ı beklemedi.

DC Sinematik Evreni'nin temellerini atan Man of Steel'deki petrol kulesi sahnesini filmi izleyenler hatırlayacaktır. ​Kendini keşfetme yolculuğundaki Clark Kent alev alan ve okyanusun dibine çökmek üzere olan bir petrol kulesine girip bir grup işçiyi kesin bir ölümden kurtarır. Merrevale Oil'e ait bu petrol kulesinden işçileri kurtardıktan sonra yapıyla beraber okyanusun dibine gömülür ve epik bir sahnede Clark'a doğru yüzden bir balinayla yavrusunu görürürüz.

Peki bu sahnede görünenden fazlası olabilir mi? Son iddialar olabileceği yönünde. Ancak öncelikle bu "iddiaların" çok elle tutulur ve sağlam olmadığının altını çizelim. Zack Snyder'la çalışan iki kişiyi konuşurken duyan birinin ağzından alıyoruz haberleri. Aquaman'a çizgi romanlardan aşina olanlar, Merrevale ismine yabancı değildir. Bu Aquaman'in çatıştığı bir petrol şirketi ve dolayısıyla Man of Steel'de gördüğümüz "daha geniş bir DC evrenine dair" pek çok ipucundan biri. Hatta daha önce bu sahneye dair, petrol kulesinin Aquaman tarafından sabote edilmiş olabileceği şeklinde teoriler de ortaya çıkmıştı.Malum sahnede Clark'ı dibe doğru süzülürken görmekteydik, fakat daha sonra karaya nasıl ulaştığına dair bir bilgi verilmemekteydi. Son iddialara göre Clark'ı okyanusun dibinden karaya kadar Aquaman'in kontrol ettiği balinalar taşıdı. Yine bu iddialara göre Batman v Superman: Dawn of Justice'ta bu sahne ile bir bağlantı söz konusu olacak. Balinaların yavrularıyla beraber tehlikeli petrol kuyusu enkazlarına doğru yüzmek gibi bir alışkanları olmadığı aşikar, belki bu biraz iddiaları destekleyebilir. Ancak daha sağlıklı bir kaynaktan bilgi edinmek ya da filmi beklemek kesin bir şeyler söyleyebilmek açısından daha mantıklı gözüküyor.

Man of Steel
2013
Man of Steel
Aksiyon / Macera / Bilim-Kurgu143 dk

Yönetmen: Zack Snyder
Süper kahramanlar arasında en çok tanınan ve en çok saygı gören Superman''dir. Clark Kent / Kal-El (Henry Cavill) hayal edilemeyecek güçlere sahip olduğu için kendisini yabancılaşmış hisseden yirmili yaşlarında bir gazetecidir. Yıllar once gelişmiş gezegen...
7.1 (777,147 Oy)

Kaynak: IGN Türkiye


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023