Giriş Kayıt

Mads Mikkelsen, Another Round'un Yeniden Çevrimi Hakkında Ne Düşünüyor?


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 18 Mayıs 2021 11:13

417 

resim

Çok değil, 93. Akademi Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film kategorisini kazanmasının sadece bir gün sonrasında öğrenmiştik Druk (Another Round) için yeniden çevrim girişimlerini. Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davisson’ın yapım şirketi olan Appian Way’in uzun süren müzakerelerin ardından filmin haklarını elde ettiği duyurulmuş; başrolde DiCaprio’nun yer alacağına dair söylentilerin ardı arkası kesilmemişti.

Yönetmen Thomas Vinterberg ile Jagten’dan seneler sonra bir araya gelen, müthiş bir performansla Martin karakterine hayat veren Mads Mikkelsen; geçtiğimiz günlerde Indiewire ekibinin sorularını yanıtlarken, bu girişim hakkındaki hissiyatlarını da paylaştı. Kimileri Mikkelsen’i yeniden aynı karakteri canlandırırken görmek istiyor elbette. Fakat o, “Bunun bir parçası olmadığım için mutluyum.” diyerek sözlerine başladı.

Bir tiyatro oyununun bir yıl boyunca aralıksız oynanabileceğini, hatta birkaç yıl ara verip geri dönülebileceğini, fakat sinemada işlerin böyle yürümediğini düşünüyor Danimarka asıllı oyuncu. Filmlerde yakalanan küçük anların tam o anda, şimdi gerçekleştiğini ve örneğin oyuncu arkadaşınızın o gün sette yaptığı ilginç bir şeyin performansınızı etkileyebileceğini söylüyor. Kısacası aynı büyüyü tekrar yakalayamayacağından, bir parçası olsa kimi sahneleri değiştirmek isteyeceğinden gayet emin.

Kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğuna ve eser miktarda alkol tüketmenin kişisel yaşamda başarı getireceğine inanan Finn Skårderud teorisinden yola çıkan Another Round, seyir zevki yüksek bir yapım olarak hafızalarımızda yer edinmişti. Bu teoriyi test etmeye girişen dört ana karakter üzerinden kurduğu anlatısında, hem içme alışkanlıklarının eksileri ve artıları üzerine kafa yoruyor, hem de Danimarka’nın alkolle ilişkisine dair ilgiye değer tahlillerde bulunuyordu.

Druk
2020
Druk
Komedi / Dram117 dk

Yönetmen: Thomas Vinterberg
Bir kasabada öğretmenlik yapan Martin ve üç arkadaşı, kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğunu ileri süren bir teoriye gönül verir. Teori uyarınca, güne başlamadan bu “eksikliği tamamlayarak” monotonluktan kurtulacak, paslanmış yeteneklerini yeniden...


Kaynak: Bant Mag


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024