Giriş Kayıt

Killers of the Flower Moon 2023'e Ertelendi


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 28 Temmuz 2022 10:55

239 

resim

Apple'ın merakla beklenen Martin Scorsese filmi "Killers of the Flower Moon" bu sezonun ödül yarışından çıktı. 2022'nin sonlarında yayınlanması beklenen proje, bunun yerine başlangıçta planlandığı gibi 2023 yılında yayınlanacak.

Apple'ın Will Smith başrollü "Emancipation" filmi için olan 2022 ödül sezonu planlarıi geçtiğimiz Oscar törenindeki skandal tokat olayının ardından bozulunca, "Killers of the Flower Moon" filmi öne alınmıştı. 200 milyon dolarlık dram filminin çekimleri geçen yıl Eylül ayında tamamlandı, ancak zorlu ve uzun kugu süreçleriyle bilinen Scorsese'nin filmi bu yıl içinde tamamlaması mümkün değil gibi görünüyor. 2023 yılına ertelenen filmin dünya prömiyeri, muhtemelen Cannes ya da Venedik gibi büyük bir film festivalinde yapılacak.

"Killers of the Flower Moon"un kaba kurgusu geçtiğimiz hafta Paramount ve Apple bağlantılı az sayıda kişi için özel bir gösterimle ilk kez sunuldu ve çok olumlu yorumlar aldı. Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons ve Lily Gladstone'un performanslarının çok başarılı olduğu ve 3 oyuncunun da Oscar'a aday gösterilebileceği yorumları da yapıldı.

Film, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma'daki Kızılderili birliği Osage’in üyeleri,toprakları altındaki petrolü keşfederler. Ancak petrolün getirdiği zenginlik, sayısız cinayeti de peşinden sürükler...

Killers of the Flower Moon
2023
Killers of the Flower Moon
Suç / Dram / Tarihi

Yönetmen: Martin Scorsese
Killers of the Flower Moon'da, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma'daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü...


Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023