Giriş Kayıt

Justin Kurzel İmzalı True History of the Kelly Gang'den İlk Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 29 Kasım 2019 12:02

489 

resim

Macbeth ile adından övgüyle söz ettiren Justin Kurzel’in yeni filmi True History of the Kelly Gang’den ilk fragman yayınlandı. Başrollerini George MacKay, Russell Crowe, Charlie Hunnam ve Nicholas Hoult’un üstlendiği film, 20 Mart 2020’de vizyona girecek.

Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen ilk uzun metraj filmi Snowtown ile dikkatleri üzerine çektikten sonra 2015 yılında Macbeth ile etkileyici bir uyarlamaya imza atan Justin Kurzel, hayal kırıklığı yaratan Assassin’s Creed filminden üç yıl sonra yeni filmiyle sinemalara geri döndü. Avustralyalı yönetmenin kendi ülkesinde çektiği True History of the Kelly Gang, dünya prömiyerini eylül ayında düzenlenen 44. Toronto Film Festivali’nde yaptı.

Justin Kurzel’in yeni filmi adından da anlaşılacağı üzere Ned Kelly ve çetesinin hikâyesini konu alıyor. Peter Carey‘nin romanından uyarlanan True History of the Kelly Gang, izleyicileri 1870’lerin Avustralya’sına götürüyor ve uzun süre kanundan kaçmayı başaran Ned Kelly ve çetesinin hikâyesini anlatıyor.

Toronto’da beklendiği kadar büyük bir etki yaratamamış olsa da beğeniyle karşılanan filmin senaryosunu Snowtown ve Berlin Syndrome gibi yapımlarla tanınan Shaun Grant kaleme aldı.

Filmde Ned Kelly’e 11.22.63 ve Captain Fantastic gibi yapımlarla tanınan, bu yılsa Sam Mendes imzalı 19117 ile adından övgüyle söz ettiren George MacKay hayat veriyor. Oyuncu kadrosunda MacKay’a Russell Crowe, Charlie Hunnam, Nicholas Hoult, Essie Davis, Thomasin McKenzie gibi önemli isimler eşlik ediyor. Ayrıca kısa süre önce The Lord of the Rings dizisinde rol alacağı açıklanan Markella Kavenagh da filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

ABD ve Birleşik Krallık’ta önümüzdeki yılın ilk aylarında vizyona girecek film için tanıtım çalışmalarına hız veren Memento Films, filmden ilk fragmanı yayınladı. Yayınlanan bu yeni fragman, oldukça sıra dışı bir Macbeth uyarlamasına imza atan Justin Kurzel’in Ned Kelly’nin hikâyesini beyazperdeye uyarlarken de alışıldık westernler‘den farklı bir yol izlediğini gösteriyor.

Gerek Justin Kurzel imzası taşıması, gerekse bir araya getirdiği zengin oyuncu kadrosuyla merak uyandıran True History of the Kelly Gang, ülkemizde 20 Mart 2020’de vizyona girecek.


True History of the Kelly Gang
2019
True History of the Kelly Gang
Biyografi / Suç / Dram / Western124 dk

Yönetmen: Justin Kurzel
İngilizlerin yumruklarını konuşturduğu, İrlandalıların tahammül ettiği kolonileşmiş kötü topraklarda Ned Kelly, Sons of Sieve isimli İrlandalı isyancıların bulunduğu bir grubun geldiğini keşfeder. Bu grup, İrlanda'daki baskıcıları ortadan kaldırmayı...
6.0 (12,006 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023