Giriş Kayıt

Johnny Depp 'In the Hand of Dante' Projesinde


  1. Haberler
  2. Sinema
McFly - 12 Temmuz 2011 16:55

2895 

resim


Hollywood'da Dante rüzgârı: Woody Allen'dan sonra Depp de yeni bir Dante projesine başlıyor...

Yazar Nick Tosches'in Dante'nin İlahi Komedya'sını merkezine alan 'In the Hand of Dante' isimli romanının sinema haklarını satın alan Johnny Depp, yönetmen Julian Schnabel'le birlikte tarihi bir gerilim öyküsünü anlatan kitabın uyarlamasına başlıyor.


Fakat tarafların yaptığı açıklamaya göre projenin filme dönüşmesi için önümüzde daha bir kaç yıl var. Son olarak festivalde izlediğimiz 'Miral' filmini yöneten Schnabel yaptığı açıklamada projenin Depp'e ait olduğunu ve hayata geçmesi için daha bir kaç yıl gerektiğini söyledi ve ekledi: "Proje henüz yazım ve geliştirme aşamasında. İmzalar bile atılmış değil"...


Depp'in filmde nadir kitaplar uzmanı Nick Tosches'i canlandırması planlanırken, film, hem 14. yüzyıl İtalya'sında Dante'nin İlahı Komedya'yı yazarkenki hayatını, hem de günümüzde kurgu karakter Nick Tosches'in İlahi Komedya'nın el yazmalarını ararkenki hayatını paralel bir kurguyla anlatacak.


'Karayip Korsanları 5' için görüşmelere başlayan ünlü oyuncuyu böyle tarihi/edebi bir projede görmek sevindirici..
.

kaynak:beyazperde

Yorumlar

lehida 12 Temmuz 2011 17:29
Eğer kaliteli bir yapım olursa gerçekten güzel bir film olur.Zaten Depp böyle sıradışı karakterleri çok iyi canlandırıyor.

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023