Giriş Kayıt

J.J. Abrams, Cloverfield'ın Devamı İçin Kolları Sıvadı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 01 Şubat 2021 12:29

497 

resim

Paramount ve J.J. Abrams'ın stüdyosu ’Bad Robot', The Batman bağlantılı dizinin showrunnerı da olan Joe Barton'ı, "Cloverfield"ın başlıksız devam filminin senaryosunu yazması için görevlendirdi. Abrams, yapımcılığı Bad Robot film bölümü sorumlusu Hannah Minghella'yla birlikte yapacak. 2008 yapımı canavar filmi dünya çapında 172 milyon dolar hasılatla viral bir hit oldu ve 2018'de Netflix'te prömiyeri yapılan "10 Cloverfield Lane" ve "The Cloverfield Paradox"u kapsayacak şekilde büyüyen bir Cloverfield evreninin çıkış noktası oldu.

Cloverfield, şu anda "The Batman" filminin yönetmenliğini yapan Matt Reeves'in yönetmenlik kariyerinin başlamasına yardımcı oldu. Hollywood Reporter'a göre, orijinal "Cloverfield" birkaç yıldır popüler olan buluntu-görüntü formatını kullanırken, yeni bölüm bu stili terk edecek. "Cloverfield", bir veda partisi verirken, dev bir canavardan ve diğer yaratıklardan kaçmak zorunda kalan beş gencin hikayesini anlatıyor.

Oyuncular arasında Lizzy Caplan ve T.J. Miller yer alıyor. Abrams, bu fikri klasik Godzilla filmlerine bir saygı duruşu olarak tasarlamıştı. Senatyoyu yazacak olan Barton, 2019 İngiliz suç draması "Giri / Haji"nin yazarı ve yaratıcısı. Terence Winter'ın gösteriden ayrılmasının ardından kısa süre önce HBO Max’in "The Batman" filmiyle bağlantılı Gotham PD spin-off serisinin de showrunnerı oldu.

Gotham PD serisi, WarnerMedia'nın birden fazla platformda bir Batman evreni inşa etmesine yardımcı olan "The Batman" filminde incelenen Gotham City'deki yolsuzluk anatomisinin sonuçlarına dayanıyor. Barton’ın Amazon Studios için hazırladığı bilim kurgu gerilim filmi “Invasion”, Riz Ahmed ve Octavia Spencer'lı kadrosuyla post prodüksiyon aşamasında.

Cloverfield
2008
Cloverfield
Aksiyon / Korku / Bilim-Kurgu85 dk

Yönetmen: Matt Reeves
New York’taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli...
7.0 (423,134 Oy)


Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film