Giriş Kayıt

Halloween: The Next Chapter Geliyor


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 20 Ağustos 2014 21:43

1642 

resim

1978 yılında başlayan ve 2009 yılına kadar on defa çekilen Halloween filminin, Dimension yapım şirketi tarafından tekrar çekilebileceği söylentileri ortalıklarda dolanıyor. SchmoesKnow’un verdiği bilgiye göre Halloween: The Next Chapter yolda.

Yıl 1978… John Carpenter, yazıp yönettiği Halloween filmiyle o yılın ve tüm zamanların en ikonik seri katillerinden birini sinema dünyasına salıvermişti: Michael Myers… O yıldan sonra insan üstü niteliklere sahip seri katil furyası patlak vermiş ve 2 yıl sonra 13.Cuma ile Jason, 6 yıl sonra da Nightmare On Elm Street ile Freddy rüyalarımızı süsler olmuştu. Son haberlere göre 1978 yılında başlayan ve 2009 yılına kadar on defa çekilen Halloween filminin Dimension yapım şirketi tarafından tekrar çekilebilir. SchmoesKnow’un haberine göre yeni filmin adı bile belli gibi: Halloween: The Next Chapter.

Bu bilgiye ne kadar güvenebiliriz orası biraz kafa karıştırıcı. Lakin bundan önce duyurulan Halloween 3D filminin durumu hala belirsizliğini koruyor. Ayrıca filmin senaryosunun 2015 sonbaharından önce de hazır olamayacağı belirtilmiş.

Öncesinde The Weinstein Company’nin yapımcılığını üstlendiği Halloween 3D’nin çekimlerine başlandığı haberi yapılmıştı. Film için yönetmenlik koltuğuna Rob Zombie, senaristlik koltuğuna ise Terminator Genysis’ten tanıdığımız Patrick Lussier ve Jason X’ten tanıdığımız Todd Farmer’ın oturduğu söylenmişti. Fakat şirket geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı duyuruda senaristlerin artık ekibin bir parçası olmadıklarını bildirdi. Bu kararla birlikte Halloween 3D de sekteye uğramış oldu. Dimension yapım şirketinin yeni Halloween filmiyle bu boşluğu doldurmak için harekete geçmiş olabileceği de söylentiler arasında.

Halloween serisinin içinden çıkamayanlar ve kafası allak bullak olanlar için filmleri kronolojik olarak şöyle bir sıraladık.

Halloween(1978) – John Carpenter

Halloween II(1981) – Rick Rosenthal

Halloween III: Season of The Witch(1982) – Tommy Lee Wallace

Halloween IV: The Return of Michael Myers(1988) – Dwight H. Little

Halloween V: The Revenge of Michael Myers(1989) – Dominique Othenin-Girard

Halloween: The Curse of Michael Myers(1995) – Joe Chappelle

Halloween H20: 20 Years Later(1998) – Steve Miner

Halloween: Resurrection (2002) – Rick Rosenthal

Halloween (2007) – Rob Zombie

Halloween II (2009) – Rob Zombie
Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024