Giriş Kayıt

Guy Ritchie İmzalı “Aladdin”den Naomi Scott Karesi Geldi!


  1. Haberler
  2. Sinema
MarcoMehmet - 03 Ocak 2019 13:54

592 

resim


“Ateşten Kalbe Akıldan Dumana”, “Kapışma” ve “Sherlock Holmes” gibi filmlerle tanınan ve son olarak geçtiğimiz sene “Kral Arthur: Kılıç Efsanesi” ile karşımıza çıkan İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmenliğini üstlendiği Disney uyarlaması “Aladdin”den yeni bir kare görücüye çıktı.

Merakla beklenen filmde genç delikanlı Aladdin'i “Jack Ryan” dizisi ile tanınan Mısırlı oyuncu Mena Massoud, masalın sevilen karakterlerinden lamba cinini Hollywood'un tanınan yüzlerinden Will Smith, Sultan'ın kızı ve Aladdin'in büyük aşkı Jasmine’i “Power Rangers”ın yıldızlarından Naomi Scott, Agrabah kentini Sultan'ın yönetiminden almaya çalışan kötü kalpli Jafar'ı Marwan Kenzari ve Sultan'ı ise “Legion” dizisinin Amahl Farouk'u Navid Negahban canlandırıyor.

resim

Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin'in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine'dir. Aladdin'in şansı, Harikalar Mağarası'ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve üç dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin'in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan'ın danışmanı Jafar'ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur…

“Aladdin” ülkemizde 24 Mayıs tarihinde vizyona girecek.

Kaynak:Beyazperde

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023