Giriş Kayıt

Gravity, ABD Gişesinde Birinci


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 07 Ekim 2013 07:14

1453 

resim

Üç Boyutlu uzay gerilimi gişe şampiyonu.

Kült bilim-kurgu filmi Son Umut (Children of Men)'un başarılı yönetmeni Alfonso Cuarón'un yeni filmi, uzay gerilimi Yerçekimi (Gravity), geçen Cuma günü ABD'de vizyona girdikten sonra haftasonu boyunca 55 milyon dolar hasılat yaparak kolayca gişede birinci sıraya oturdu.

George Clooney ve Sandra Bullock'un canlandırdıkları astronotların bir kaza sebebiyle uzayda esir kalmalarını anlatan Yerçekimi'nin yanında aynı gün vizyona giren, Justin Timberlake'li gerilim-aksiyon Büyük Kumar (Runner Runner) sadece 7.6 milyon dolar kazanarak yüksek bütçesine göre başarısız oldu.


Gravity
2013
Gravity
Dram / Bilim-Kurgu / Gerilim91 dk

Yönetmen: Alfonso Cuarón
Dr. Ryan Stone ilk uzay görevine çıkmıştır. Görev arkadaşı emekliliğe hazırlanan astronot Matt Kowalsky'dir. Son görevleri sırasında hiç beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar ve mekikleri parçalanır. İki astronot uzayın soğuk ve sonsuz karanlığına...
7.7 (825,811 Oy)

beyazperde


Yorumlar

eriCartman 07 Ekim 2013 14:49
O nasıl bir İMDB puanıdır arkadaş! Şokella
Sinemada izlemek şart oldu. Hıhı
erpheus 08 Ekim 2013 13:08
Film şu ana kadar 'dan bu yana en fazla 3D bilet talebine ulaşan ikinci film olma ünvanı aldı, 55.8 milyon dolarlık ilk hafta açılışı da hem Sandra Bullock'un hem de George Clooney'in kişisel gişe başarılarında tavan yaptı.Daha önce Sandra Bullock The Heat filmi ile , Clooney ise Batman and Robin filmi ile kişisel gişe rekorlarına ulaşmışlardı.

Filmin fragmanlarında özellikle uzayda geçen sahnelerde sesler var ancak yönetmen tarafından özellikle uzaydaki geçen sahnelerdeki tüm dış mekan sesleri çıkarıldı ki bu da gerçekçiliği önemli derecede arttırdı.

Avatar'ın yönetmeni James Cameron'da filmin bu başarısını takdir ederek şimdiden en azından teknik alanlardaki Oscar ödülleri için favori gösterdi.

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022