Giriş Kayıt

Görünmez Kahraman Chung-hoon Chung


  1. Haberler
  2. Sinema
Sinigami - 30 Ocak 2013 14:02

1195 

resim

Güney Koreli görüntü yönetmeni Chung-hoon Chung bugüne kadar çektiği filmlerde Chan-wook Park‘ın vazgeçilmezi oldu. Çocuk oyuncu ve iyi bir sinema izleyicisi olarak başladığı sinema macerasında bugüne kadar “Oldboy“, “Lady Vengeance” ve “Thirst” gibi filmlerde kamera arkasına geçen Chung kariyeri ve Park ile son filmi olan “Stoker” hakkında açıklamalarda bulundu.

İlk sinema filmi “Yuri“nin ardından iki yıl askerlik yaptığı için uzaklaştığını ve beş yıl boyunca yeni bir iş bulamadığını söyleyen Chung bu zamanı kendini geliştirmek için harcadığını ifade etti. Kore’de kamera arkasında ciddi bir hiyerarşi olduğunu ve bunun bir kurbanı olduğunu belirten yönetmen bu işte en dipten başlamak zorunda olduklarını ve kendisinin de zaman zaman dondurma dükkanı açılışı gibi çekimler yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Amacının her zaman için bir yönetmene hayal ettiği görüntüleri aktarabileceği ve oyunculara rahat çalışabilecekleri bir dünya sunmak olduğunu söyleyen Chung son filmi “Stoker” ile Hollywood rüyasını gerçekleştirmiş oldu. Öte yandan “Stoker” premiyerini geçtiğimiz günlerde bağımsız filmler festivali olan Sundance’ta gerçekleştirdi. Park’ın merakla beklenen yeni filmi Avrupa’da Mayıs ayında, Türkiye’de ise 26 Nisan tarihinde gösterime girecek.


Kaynak:Sinemakulubu


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film