Giriş Kayıt

Foresight Unlimited Yeni Bilim-Kurgu Inversion’ı Duyurdu


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 20 Mayıs 2014 13:57

1129 

resim

Foresight Unlimited’ın CEO’su ve başkanı olarak görev yapan Mark Damon, yaptığı açıklamayla bilim-kurgu ve aksiyon türündeki Inversion’ın prodüksiyon sürecinin başladığını duyurdu.

Dünya’nın bir anda yerçekimini kaybetmesi ve ardından gelişecek yıkıcı olayların anlatılacağı yapımda, 6 milyar insanı kurtarmak için yerçekimini yeniden oluşturma çabalarına tanıklık edeceğiz. Açıkcası Dünya’nın yerçekimini kaybetmesi ancak dönmeyi bırakmasıyla gerçekleşebilecek bir olay olduğundan konunun biraz anlamsız olduğu dikkatlerden kaçmadı.

120 milyon $ bütçeyle çekilecek olan yapımın senaryosunu Children of Men ile Oscar adaylığı bulunan David Arata ile Bragi Schut birlikte yazmış. Filmin çekimleri Avrupa, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirileceği için yapım ekibini bir hayli yoğun bir çalışma programı bekliyor denebilir.

Inversion’ı kimin yöneteceği ise henüz belirlenmemiş durumda. En kısa zamanda yönetmenin ismini açıklayacaklarını da belirten Mark Damon, çekimlerin 2015 yılının Ocak ayında başlayacağını ve ön prodüksiyon çalışmalarına ise bu yılın Ağustos ayı içerisinde start verileceğini söylemiş.

Mark Damon’ın açıklamalarına göre de film İspanya, Rusya, İskandinavya bölgesi, Doğu Avrupa, Latin Amerika, Güney Afrika, Filipinler, Orta Doğu, Türkiye, Hindistan ve Tayland’da gösterileceğini söyleyebiliriz. Birkaç ülke ile daha görüşmelerin devam ettiğini ve yakında anlaşmaların yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

Inversion hakkında elimizdeki bilgiler şimdilik bu kadar. Filmin vizyon tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmasa da 2015 yılının sonlarına doğru ya da 2016 yılının başlarında vizyona gireceğini tahmin etmek güç değil.
Kaynak: superkarga


Yorumlar

Splash 20 Mayıs 2014 14:17
Cidden çok ilginç film olacak kötü bir yapım dahi olsa kesinlikle yine meraktan izleyebilirim. yakaladım

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2022