Giriş Kayıt

Everest Projeleri İkiledi!


  1. Haberler
  2. Sinema
CruSuS - 20 Şubat 2013 18:01

1303 

resim

Daha önce Tom Hardy'nin Everest Dağı'nın zirvesine tırmanın ilk dağcı olan George Mallory'nin hayatını anlatacak Everest projesi görüşmelere başladığını duyurmuştuk. Görünen o ki, Hollywood gözünü dünyanın en yüksek dağından alamıyor. Konusunu yine Everest'in oluşturduğu diğer bir proje için Universal Pictures, Hardy ile son Batman filmi Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)'da birlikte çalışan Christian Bale ile görüşme masasına oturuldu.

Bu yıl Lincoln filmindeki performansıyla Oscar ödüllerinde yüksek şans tanınan Oscarlı ünlü aktörün 1966 yılında Everest'in zirvesine tırmanmak isteyen iki ayrı grubun trajik bir sonla biten macerasında Yeni Zelandalı dağcı Rob Hall'u oynaması planlanıyor. Gerçek bir olaya dayanan hikayede, Hall'un da aralarında bulunduğu dağcıların 8'i hayatını kaybetmiş, o yıllarda oldukça ticarileşmeye başlayan Everest tırmanışlarından biri olan bu faica da pek çok tartışmayı beraberinde getirmişti.

Hall dağda mahsur kaldığı sırada 7 aylık hamile olan eşi, Hall'un ölümünden iki ay sonra ismini Hall'un dağda mahsur kaldığı sırada koydukları kızları Sarah'ı dünyaya getirmişti.
İyice Hollywood'a alışan İzlandalı yönetmen Baltasar Kormákur'un kamera arkasına geçeceği filmin senaryo çalışmaları devam ederken, senaryo için başta Jon Krakauer'in kaleme aldığı Into Thin Air isimli kitap olmak üzere pek çok kaynak ve faciadan kurtulanlarla yapılan röportajlar kullanılacak.

Önümüzdeki sezon bu iki projeyle dağ sezonu erken açılacak gibi gözüküyor...


Beyazperde


Yorumlar

Volkan Geçit 20 Şubat 2013 20:04
Tom Hardy'ye Bronson filminden sonra patlar dedim, öyle de oldu. Özellikle Mad Max'in yeni filmini bekliyorum. Mel Gibson kadar başarılı olabilecek mi acaba? Hıhı

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2019