Giriş Kayıt

Etkileyici Anlatımıyla Dikkat Çeken Netflix Yapımı Long Shot Belgeselinden Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 02 Eylül 2017 16:30

970 

resim

İşlemediği bir cinayet nedeniyle tutuklanan Juan Catalan’ın, suçsuz olduğunu kanıtlamak için giriştiği mücadeleyi odak noktasına alan Netflix yapımı Long Shot belgeselinden fragman yayınlandı.

Takvimler 2003 yılını gösterdiğinde Juan Catalan, 16 yaşındaki bir kızı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanır. İşlemediği bir cinayet yüzünden tutuklanan Catalan, cinayeti işlendiği sırada Los Angeles Dodgers’ın beyzbol maçında olduğunu söyler. Bunu ispat etmek için elindeki bileti de gösterir. Fakat bütün bu çabalar sonucunda Juan Catalan tutuklanarak cezaevine gönderilir. Şimdi hayatını kurtarmak için tek yapması gereken şey ise o gece, Dodgers maçında stadyumda bulunan 56.000 kişiden biri olduğunu kanıtlamak. Bunun için bir avukat tutan Juan Catalan, suçsuzluğunu yargı sistemi önümde ispatlamak için büyük bir mücadeleye girişir.

İşte Juan Catalan’ın başına gelen bu talihsiz olay, Netflix tarafından Long Shot isimli bir belgeselle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Şu sıralar düzenlenmekte olan Telluride Film Festivali’nde prömiyerini yapan belgeselin yönetmenliğini ise Jacob LaMendola üstleniyor. Netflix’in bir diğer önemli belgeseli ‪Strong Island ile benzer ‬konulara sahip olan Long Shot, Amerika’daki yargı sisteminin adaletsizliğini ve kişileri hemencecik ‘suçlu’ ilan etmesini de mercek altına alıyor.

Telluride Film Festivali’nde aldığı olumlu yorumlarla dikkat çeken belgesel, Netflix’te 29 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. İzlemek için saatlerimizi ayarladığımız belgeselin yayınlanan ilgi çekici fragmanını buradan izleyebilirsiniz.Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film