Giriş Kayıt

Dracula Untold’un İlk Fragmanı Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 24 Haziran 2014 19:04

2742 

resim

En ünlü vampire yeni bir bakış getiren, başrolünde Luke Evans’ın yer aldığı “Dracula Untold”un ilk fragmanı yayınlandı.

Hollywood’un bugünlerde kahramanların başlangıç hikayeleri ve vampirlerden vazgeçemediği çok açık, bu yüzden Universal‘ın Dracula Untold için yeşil ışık yakması hiç şaşırtıcı değil.

Gary Shore‘un yönetmenliğinde efsane karakter Dracula‘ya farklı bir açıdan yaklaşılan filmde, romantik tuzakların yerini daha çok aksiyon sahnelerine bıraktığını ilk fragmanda görebiliyoruz.

Fast and the Furious ve The Hobbit filmlerinden sonra karşımıza Dracula olarak çıkan Luke Evans, karizması ile seyirciyi etkilerken üstündeki CGI izlerini görmezden gelmek mümkün değil. Yine de görüntü alanında bu seneki I, Frankstein‘dan daha iyi bir iş çıkarıldığı düşünülüyor.

Filmde aynı zamanda Sarah Gadon, Diarmaid Murtagh ve Dominic Cooper rol alıyor.

Dracula efsanesinin doğuşunu merak edenler filmi 3 Ekim 2014‘de izleyebilecek.Dracula Untold
2014
Dracula Untold
Aksiyon / Dram / Fantastik92 dk

Yönetmen: Gary Shore
15 yy.'da Transilvanya toprakları III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetimi altındadır. Ülkelerini gitgide büyüyen Osmanlı tehdidine karşı ezdirmeden, barış içerisinde yaşatmak isterken beklenmedik bir tehdit ile karşılaşacaklardır. Zira Osmanlı İmparatoru...
6.2 (198,471 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumlar

CaglayanWade 27 Haziran 2014 19:38
Dominic Cooper'in oynadigi Fatih Sultan Mehmet'i kotu adam rolune koymuslar. Fragmanda Dracula hakkinda ise kotulukle savasmak icin bir kahraman kotu birine donusmek zorundaydi falan filan diyorlar. Aslinda suc bizde tarihimizdeki karakterleri boyle yabancilarin eline birakirsan onlarda istedigi gibi kullanir. Izliyecegim ama umarim II. Mehmed kolaylikla olmez.
kalimero 28 Haziran 2014 22:19
buyur burdan yak ,dracula gibi bir karakterden bile korkunç gösterdikleri bizleriz :S
Alper2003 09 Kasım 2014 22:58
Filme yapılan yorumlara bakıyorum da...

Bakın bakalım yabancılar bizi nasıl tanıyorlar bir Türk arkadaşla IMDB tartışma bölümünde yaptıkları tartışma ve bizim hakkımızda bildiklerini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Pembe gözlüklerinizi çıkarın. Şimdi konuşalım itirazınız varsa.

http://www.imdb.com/title/tt0829150/board/nest/235738826?ref_=tt_bd_2

Birkaç tane alıntı yaptım kararı forumdaki arkadaşlar versin.

resim

resim

resim

resim

resim

resim
sburcvrne 10 Kasım 2014 00:26
« Alper2003 » yazdı:
Filme yapılan yorumlara bakıyorum da...

Bakın bakalım yabancılar bizi nasıl tanıyorlar bir Türk arkadaşla IMDB tartışma bölümünde yaptıkları tartışma ve bizim hakkımızda bildiklerini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Pembe gözlüklerinizi çıkarın. Şimdi konuşalım itirazınız varsa.

http://www.imdb.com/title/tt0829150/board/nest/235738826?ref_=tt_bd_2

Birkaç tane alıntı yaptım kararı forumdaki arkadaşlar versin.

resim

resim

resim

resim

resim

resim


Nicklere ve konuşmalara bakarsak yorum yapanların çoğu Balkan ülkelerinden. Oranın halkında Türklere karşı bir antipati olduğu bilinen bir şey. Hatta bu yorum gayet iyi açıklamış.

And you should also learn some European history beside national history of Ottoman empire - Turkey. Because for us, the Turks were bad, like really really bad!

Ayrıca bu konuyu buraya taşımayı anlamsız buldum. Birçok paylaşım sitesinde bundan daha kötü şeyler yazılıyor. Her ırka karşı nefret duyan birileri olur yani. Hepsini buraya mı taşıyalım?
Alper2003 10 Kasım 2014 00:49
Fikrinize saygı duymakla birlikte yorumu yazan arkadaşların düzgün Türkçe kullanımları üzerinden Türkiye'de yaşadıklarını düşünüyorum. Bu yorumu yaparken kötü niyetli olmadıklarını da düşünüyorum sadece yabancıların gözünden bizi görmelerini istedim. Ayrıca özellikle son zamanlarda toplum olarak tarihimize karşı gösterilmeye başlayan hassasiyetsizliğin beni aşırı derece rahatsız etmesi nedeniyle bu konuyu tartışmaya açmaya uygun gördüm. Ekran alıntısı yapmış olduğum mesajlara bir bakarsanız bizleri nasıl tanıdıkları ortada bence. Böyle bir filmi çeken yönetmenin şahsen o talihsizliği yaparak gerçek kişiler üzerinden yanlış beyan vermemesini ya da en azından tarihsel gerçeklere biraz daha bağlı kalmasını tercih ederdim. Lakin $189,954,655 dolarlık hasılat yaparak özellikle yabancı insanlara Osmanlı gibi tüm inanış, ırk ve inançlara öylesine bir dönemde saygı göstermiş büyük bir İmpataraorluğu böylesine barbar ve kindar şekilde anlatarak yanlış algı oluşturulmuştur. Sık kullanmadığım bir terim olmasına karşın Subliminal mesajın alası verilmiştir. Sonuç olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bir sözü vardır : "Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur." Bu yorumlar gösteriyor ki tarihimizi unutmaya hatta yozlaşmaya başlamışız. Bir noktada uyanmamıza vesile olacaksa ben üzerime düşeni yapmak için bu konuyu foruma açma gereği duydum. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023