Giriş Kayıt

Disney'in Live-Action Mulan Yeniden Çevriminden İlk Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 08 Temmuz 2019 16:09

67 

resim

Disney’in sevilen animasyon filmlerinden Mulan’ın live-action yeniden çevriminden ilk fragman yayınlandı. Niki Caro’nun yönettiği film, 17 Nisan 2020’de vizyona girecek.

Son dönemde Cinderella, The Jungle Book, Beauty and the Beast, Aladdin gibi sevilen animasyon filmlerinin live action versiyonlarını çeken Disney, bu filmlerin gişede yakaladığı başarıdan güç alarak live-action yeniden çevrimlerine yenilerini ekliyor. Disney’in live-action yeniden çevrimini çektiği bu animasyonlar arasında Mulan da yer alıyor. 1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınarak Disney klasikleri arasında yer alan Mulan’ın live-action yeniden çevrimi, önümüzdeki yıl sinemaseverler ile buluşacak.

Babasını kurtarmak için erkek kılığına girerek savaşa katılan genç bir kadının hikâyesini anlatan Mulan, 1998 yapımı animasyonda anlatılan hikâyede bazı önemli değişiklikler yapıyor. Animasyonun kötü karakteri olan Hun lideri Shan Yu’nun yerini Gong Li tarafından canlandırılan kötü cadı alıyor.

Filme adını veren Mulan’ı The Forbidden Kingdom ve The Assassins gibi yapımlarla tanınan Yifei Liu‘nun canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda büyük ölçüde Çinli oyunculardan oluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yifei Liu ve Gong Li’ye Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma gibi isimler eşlik ediyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Whale Rider ve North Country gibi dikkat çekici yapımlara imza atan, son olarak ise The Zookeeper’s Wife ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Niki Caro oturuyor. Filmin senaryosu ise Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizebeth Martin ve Amanda Silver’a ait.

17 Nisan 2020’de vizyona girecek filmden yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.Mulan
2020
Mulan
Macera / Dram / Aile

Yönetmen: Niki Caro
Kadınların yalnızca kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, seçenekleri konusunda pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk...


Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2019