Giriş Kayıt

Disney ve Pixar Ortak Yapımı Lightyear Filminden Yeni Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 09 Şubat 2022 13:48

213 

resim

Disney ve Pixar'ın 17 Haziran 2022'de vizyona girecek olan “Işıkyılı” filmi için paylaşılan aksiyon dolu yeni resmi fragman karşınızda!

Bilim kurgu, aksiyon ve maceranın harmanlandığı filmde, Oyuncak Hikayesi filmlerinde karşımıza çıkan unutamadığımız oyuncağa ilham veren kahramanın, Buzz Işıkyılı’nın, orijin hikayesini izleyeceğiz ve nesiller boyu geniş bir hayran kitlesine sahip olacak olan efsanevi Uzay Koruyucusu ile tanışacağız.

Filmde Buzz karakterini, Marvel Sinematik Evreni'nin Kaptan Amerika'sı Chris Evans seslendiriyor. Evans bu deneyimini, “Herkes 'Bir hayalin gerçekleşmesi' ifadesini çok fazla kullanıyor, ancak hayatım boyunca bu sözü hiç bu kadar içten kullanmamıştım. Beni tanıyan herkes animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. Pixar ailesinin bir parçası olacağıma ve hikaye anlatış biçimleri kimseye benzemeyen gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek sihirden başka bir şey değil. Her gün kendimi çimdikliyorum." sözleriyle ifade etti.

Işıkyılı'nın yönetmen koltuğunda Annie ödüllü yönetmen Angus MacLane oturuyor. Tecrübeli Pixar animatörü 2016 yapımı Kayıp Balık Dori'nin de ortak yönetmenliğini üstlenmişti. Ayrıca, önümüzdeki ay vizyona girecek olan The Batman'in ve Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok'un müziklerini hazırlayan ödüllü besteci Michael Giacchino da Işıkyılı'nın müziklerini hazırlayacak. Pixar ile uzun bir geçmişi olan Giacchino, “Yukarı Bak” filmindeki orijinal müzikle Oscar, Altın Küre ve GRAMMY kazanmıştı. Diğer Pixar işleri arasında “İnanılmaz Aile”, “Ratatuy”, “Arabalar 2”, “Ters Yüz”, “Coco” ve “İnanılmaz Aile 2” yer alıyor.


Lightyear
2022
Lightyear
Animasyon / Aksiyon / Macera100 dk

Yönetmen: Angus MacLane
Lightyear, animasyon serisi Toy Story'nin sevilen karakterlerinden Buzz Lightyear'ın esin kaynağı olan astronotun hikâyesini anlatıyor. - Gönderen: Quaresmania...


Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2022