Giriş Kayıt

“Dev Avcısı Jack”: Jack ve Fasulye Sırığı’nın farklı bir yorumu


  1. Haberler
  2. Sinema
Sinigami - 13 Mart 2013 12:49

3575 

resim

Jack the Giant Slayer
2013
Jack the Giant Slayer
Macera / Fantastik114 dk

Yönetmen: Bryan Singer
Güzel prenses Isabella korkunç Devler tarafından kaçırılınca Kral McShane, en iyi şövalyelerine kızını geri getirme emri verir. Genç bir çiftlik işçisi olan Jack ise bu ekibe katılmaya gönüllü olur. Devler ile insanların dünyası arasında sihirli fasulye...
6.3 (145,311 Oy)


Yönetmenliğini X-Men serisinden tanıdığımız Bryan Singer’ın yaptığı “Jack The Giant Slayer / Dev Avcısı Jack”, Jack ve Fasulye Sırığı klasiğinden uyarlanan bir fantastik film. Jack’in bir fasulye sırığına tırmanarak devlerin korkutucu dünyasına geçişini konu alan Dev Avcısı Jack’te, masalın orijinal yapısı kırılarak öyküye yepyeni bir yorum getirildi.

Yönetmen Singer, bu klasik öyküye nasıl bir yenilik getirdiklerinden söz etti: “Jack ve Fasulye Sırığı’nın orijinal öyküsü oldukça basit ve lineer. Bir fasulye ağacına tırmanan karakter bir şeyler çalar, sonra sırığı keser. Bu filmin de orijinali gibi olması gerektiğini biliyordum. Jack ve Fasulye Sırığı’nın basit öyküsünün bundan yedi sekiz yüzyıl önce olduğuna inanılan efsanelere dayalı olabileceğini düşündüm. “Bu öyküyü anlatırken daha önce yaşanmış efsanelere değinsek nasıl olur?” diye düşündüm. Bu şekilde hikaye anlatıcılığından türeyen bir öykü yarattık.”

Bryan Singer’ın Jack versiyonunda, devler yüzyıllar sonra ilk kez insanların dünyasına iniyor. Onları durdurma görevi ise bu maceraya sebep olan Jack’e düşüyor. Filmin baş kahramanını İngiliz oyuncu Nicholas Hoult, güzel prenses İsabelle’i ise kariyerinin başındaki genç oyuncu Eleanor Tomlinson canlandırıyor. Yardımcı rollerden birinde ise Evan McGregor’ın ismi göze çarpıyor.

Dev Avcısı Jack, gişede başarılı bir çıkış kaydetmese de bol aksiyonlu fantastik film severleri tatmin edeceğe benziyor.

Sürprizbozan: Göster

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023