Giriş Kayıt

David Lowery’nin Heyecanla Beklenen The Green Knight Filminden Yeni Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 13 Mayıs 2021 01:35

672 

resim

Ain’t Them Bodies Saints ve A Ghost Story filmlerine imza atan David Lowery’nin heyecanla beklenen The Green Knight filminden yeni fragman yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen en heyecan verici filmlerden biri de Yeşil Şövalye – The Green Knight‘tı. Ain’t Them Bodies Saints ve A Ghost Story ile adından övgüyle söz ettiren David Lowery‘nin imzasını taşımasıyla hâlihazırda merak uyandıran bir yapım olan The Green Knight, yayınlanan etkileyici fragmanıyla sinemaseverleri daha da heyecanlandırmıştı.

Normalde filmin dünya prömiyerini 2020 SXSW Film Festivali’nde yapması, 29 Mayıs 2020’de de ABD’de vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak pandemi bu planları boşa çıkardı. 2020 SXSW Film Festivali’nin iptal olup faaliyetlerini dijital alana taşırken, Lowery’nin yeni filmi de süresiz olarak ertelendi. Ne var ki ABD’de aşılama sürecinin hız kazanması ve insanların yavaş yavaş sinemalara dönmesiyle birlikte The Green Knight da sinemaseverlerle buluşmaya hazır görünüyor. Kısa süre önce 30 Temmuz 2021’de vizyona gireceği açıklanan film için tanıtım çalışmalarına hız veren A24, heyecanla beklenen filmden yeni bir fragman yayınladı.

David Lowery’nin A24 ile yeniden bir araya geldiği film, Stephen Weeks tarafından 1973 ve 1984 yıllarında sinemaya uyarlanan Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye taşıyor. Film, Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

Bilindiği üzere Kral Arthur efsanesine göre Sir Gawain, krala sadakatini kanıtlamak için bu esrarengiz şövalyenin meydan okumasını kabul eder ve onu yenilgiye uğratmayı başarır. Yeşil Şövalye ise Sir Gawain’den intikam almak için elinden geleni yapar. Yeşil Şövalye’nin Gawain’e oldukça ilginç bir teklif sunması, Gawain’i sonunda önemli dersler alacağı fantastik bir maceraya sürükler.

Dev Patel’in başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Alicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan, Sean Harris, Kate Dickie ve Ralph Ineson gibi isimler yer alıyor.

ABD’de temmuz ayında vizyona girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor. Heyecanla beklediğimiz filmden yayınlanan yeni fragmanı buradan izleyebilirsiniz.


The Green Knight
2021
The Green Knight
Macera / Dram / Fantastik130 dk

Yönetmen: David Lowery
The Green Knight, Yeşil Şövalye ile yüzleşmek için zorlu bir savaşa girişen Karl Arthur’un yeğeni Sir Gawain’in hikayesini konu ediyor. Krallığa olan bağını kanıtlamak için kendisine meydan okuyan düşmanı Yeşil Şövalye'ye karşı zorlu bir mücadeleye...


Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023