Giriş Kayıt

David Lowery ve A24'un Yeniden Bir Araya Geldiği The Green Knight’tan İlk Fragman Geldi


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 14 Şubat 2020 12:24

336 

resim

Ain’t Them Bodies Saints ve A Ghost Story filmlerine imza atan David Lowery’nin Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan gibi isimleri bir araya getiren yeni filmi The Green Knight’tan ilk fragman yayınlandı.

Ain’t Them Bodies Saints ve Pete’s Dragon filmleriyle adını geniş kitlelere duyuran, 2017’nin beğenilen filmlerinden A Ghost Story ile sinemaseverlerin kalbini kazanan, son olarak başrolünü Robert Redford’ın üstlendiği The Old Man & the Gun’ı yöneten David Lowery‘den yeni bir film geliyor: The Green Knight!

David Lowery, A Ghost Story’nin ardından senaryosunu da kaleme aldığı The Green Knight için A24 ile yeniden bir araya geliyor. David Lowery ve A24 iş birliğindeki The Green Knight’ın oyuncu kadrosunda Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan, Sean Harris ve The VVitch: A New-England Folktale filminde birlikte çalışan Kate Dickie ile Ralph Ineson gibi önemli isimler yer alıyor.

David Lowery, yeni filminde daha önce Stephen Weeks tarafından 1973 ve 1984 yıllarında sinemaya uyarlanan Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye taşıyor. Film, Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

Bilindiği üzere Kral Arthur efsanesine göre Sir Gawain, krala sadakatini kanıtlamak için bu esrarengiz şövalyenin meydan okumasını kabul eder ve onu yenilgiye uğratmayı başarır. Yeşil Şövalye ise Sir Gawain’den intikam almak için elinden geleni yapar. Yeşil Şövalye’nin Gawain’e oldukça ilginç bir teklif sunması, Gawain’i sonunda önemli dersler alacağı fantastik bir maceraya sürükler. Slumdog Millionaire ile tanınan, Lion ile Oscar’a aday olan Dev Patel, filmde Sir Gawain’e hayat veriyor.

David Lowery’nin merakla beklediğimiz yeni filmi The Green Knight, ABD’de 29 Mayıs‘ta vizyona girecek. Filmden yayınlanan ilgi çekici fragmanı buradan izleyebilirsiniz.


The Green Knight
2021
The Green Knight
Macera / Dram / Fantastik130 dk

Yönetmen: David Lowery
The Green Knight, Yeşil Şövalye ile yüzleşmek için zorlu bir savaşa girişen Karl Arthur’un yeğeni Sir Gawain’in hikayesini konu ediyor. Krallığa olan bağını kanıtlamak için kendisine meydan okuyan düşmanı Yeşil Şövalye'ye karşı zorlu bir mücadeleye...


Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023