Giriş Kayıt

Colin Firth'lü Operation Mincemeat'ten Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 06 Ekim 2021 17:04

590 

resim

Oscar Ödülü sahibi Colin Firth ve Matthew Macfadyen’in başrollerini paylaştığı, 2. Dünya Savaşı hikayesi barındıran Operation Mincemeat filminin fragmanı yayında. Filmin yönetmen koltuğunda ise altı yıl aradan sonra film çeken, Oscar adayı yönetmen John Madden oturuyor. Film, 7 Ocak 2022 tarihinde İngiltere'de vizyona girecek. Hakları aynı zamanda Netflix'te yer alan filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Kelly Macdonald, Jason Isaacs, Johnny Flynn, Simon Russell Beale ve Mark Gatiss yer alıyor. Yönetmen John Madden, daha önce Shakespeare in Love, Proof, Miss Sloane gibi filmlere imza atmış ve bir Oscar adaylığı elde etmeyi başarmıştı.

Filmin resmi özetine göre; 1943 yılında yaşanan hikayede Hitler’in Avrupa işgalini bitirmek isteyen Müttefikler, Sicilya’ya bir saldırı planlar ama bu büyük işgalden ve bir katliamdan insanları kurtarmak zor gözükmektedir. Bu durumda, savaşın en yaratıcı stratejilerinden birini hayata geçirmek için Ewen Montagu (Colin Firth) ve Charles Cholmondeley (Matthew Macfadyen) isimli iki istihbarat görevlisi işe koyulur. Üstelik bu stratejinin merkezinde ölü bir gizli ajan vardır.

Filmin senaryosu Michelle Ashford tarafından Ben Macintyre’ın romanından uyarlandı. Ülkemiz için henüz bir vizyon tarihi yok. Netflix'in filmi hangi tarihte, hangi ülkelerde göstereceği de henüz açıklanmadı.


Operation Mincemeat
2021
Operation Mincemeat
Dram / Savaş128 dk

Yönetmen: John Madden
1943 yılında yaşanan hikayede Hitler’in Avrupa işgalini bitirmek isteyen Müttefikler, Sicilya’ya bir saldırı planlar ama bu büyük işgalden ve bir katliamdan insanları kurtarmak zor gözükmektedir. Bu durumda, savaşın en yaratıcı stratejilerinden birini...
6.6 (27,781 Oy)

Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023