Giriş Kayıt

Captain Marvel Kim Olacak?


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 06 Kasım 2014 03:17

1862 

resim

Marvel’ın önce Captain Marvel’ın yönetmeninin açıklanacağını üstüne basa basa söylemesi pek işe yaramadı, ve spekülasyonlar başladı: Captain Marvel adaylarımız şimdilik Jessica Chastain ve Katheryn Winnick.

Aslında Marvel, 27 Ekim’de vizyon takvimini duyurduğu toplantıda, Captain Marvel’ı canlandıracak oyuncudan önce yönetmenin kim olduğunun belirleneceğini söylemişti-ki listede Captain Marvel’ı görmemiz başlı başına bir sürprizdi- ama Marvel’a kulak asan oldu mu? Elbette hayır. Benedict Cumberbatch Doctor Strange, Chadwick Boseman de Black Panther olmuşken, herkes Captain Marvel’ı kimin canlandıracağını merak ediyor.

Öncelikle Vikings‘ten tanıdığımız Katheryn Winnick, Captain Marvel’ın çekileceğini öğrenir öğrenmez, heyecanını gizleyemeyip normal koşullar altında fan-fiction yani hayran-kurgusu olarak nitelendireceğimiz bir paylaşımda bulundu:


resim

Oyuncu role gerçekten de çok yakışırmış gibi duruyor. Ayrıca yapılan photoshopla birlikte, kendisi yapımcıların aklında önceden yoksa da şu an vardır diye düşünüyoruz. Üstelik Carol Danvers‘i, onu bu denli seven birine emanet etmek de ayrıca bir içimizi rahat ettirecektir. Oyuncu Temmuz ayında da, olası bir filmde dişi Thor’u canlandırmaya talip olmuştu. Oyuncu Marvel’da bir kadın-kahramanı parselleyinceye dek huzur bulamayacak diye korkmuyor sayılmayız. Açıkçası Marvel da bünyesinde zaten hali-hazırda bulundurduğu aşırı ünlü suratlarla yetinip, daha az tanınan bir kadın oyuncuya yönelebilir stratejik olarak. Eğer ki illa tanınan bir yüz istiyorlarsa, ikinci adayımız bu iş için biçilmiş kaftan olacaktır.

Jessica Chastain‘in vakasında, kendisini role yakıştıran fanlar oluyor. Oyuncunun hayranları, havadan nem kapıp oyuncuyu Carol Danvers yapmaya çalışıyor adeta. Jessica Chastain‘in de MTV ile yaptığı bir röportajda, geçmişte Marvel’la temasa geçtiğini anmasıyla beraber, gelecekteki Captain Marvel’ın kendisi olabilceğini düşünenlerin sayısı baya arttı. Fakat kendisi, kastının Captain Marvel değil, eski bir filmle ilgili bir rol olduğuna dair bir tweet attı. Sonradan da öğrendik ki, kastettiği rol Iron Man 3‘teymiş. Akabinde facebook hesabından geleceğinde bir başka Marvel filminin olduğunu duyurunca kafalarımızı hepten allak bullak etti kendisi. Aklımıza Jason Momoa’nın baştan beri Aquaman olacağını reddettiği zamanlar da gelmedi değil.

Captain Marvel’a dair bir süre daha spekülasyonlar sürecek, kaçarı yok. Ama Katheryn Winnick‘i düşünerek, isteyenin bir, vermeyenin iki yüzü kara diye bitirelim şimdilik.

Sizce Captain Marvel kim olmalı?
Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023