Giriş Kayıt

Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül'ü Kazanan The Zone of Interest'ten Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 18 Ekim 2023 12:19

590 

resim

A24, “Under the Skin” ve “Sexy Beast”in yönetmeni Jonathan Glazer'ın on yıllık bir aradan sonra yönetmenliğe dönüşünü simgeleyen tarihi draması “The Zone of Interest”in resmi fragmanını yayınladı.

Yazar Martin Amis'in romanından serbest bir şekilde uyarlanan filmde, Auschwitz toplama kampının komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig'in, kampın yanındaki bir evde ve bahçede aileleri için rüya gibi bir hayat kurmaya çalıştıkları anlatılıyor. Orijinal kitap, Hedwig ile ateşli, gizli bir aşk ilişkisine giren bir Nazi askerini ve kısa süre sonra kocasının şüphelenmeye başlamasını konu alıyordu.

Filmde Auschwitz kampında en uzun süre görev yapan komutan Rudolf Höss rolünde Christian Friedel, Hedwig Höss rolünde Sandra Hüller, çocukları Klaus Höss rolünde Johann Karthaus, Inge-Brigitt Höss rolünde Nele Ahrensmeier, Heidetraut Höss rolünde Lilli Falk ve Elfriede rolünde Medusa Knopf yer alıyor.

"The Zone of Interest" dünya prömiyerini 2023 Cannes Film Festivali'nde yaptı ve eleştirmenlerin gözdesi olarak festivalin Büyük Ödülü'nü (Grand Prix) ve FIPRESCI Ödülü'nü kazandı. Film ülkemizde 16 Şubat'ta vizyona girecek.


The Zone of Interest
2023
The Zone of Interest
Dram / Tarihi / Savaş105 dk

Yönetmen: Jonathan Glazer
The Zone of Interest, Auschwitz kampı komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig’in, kampın yanındaki bir ev ve bahçede, aileleri için ideal bir yaşam kurması hikâyesini merkeze alıyor. Auschwitz’in komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig, kampın bitişiğindeki bir...
7.5 (76,332 Oy)

Kaynak: Beyazperde


Yorumlar

motion112233 18 Ekim 2023 12:24
Bu yıl Sandra Hüller'in yılı olacak gibi görünüyor.

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024