Giriş Kayıt

Bumblebee'nin Devam Filmi İçin Hazırlıklara Başlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 22 Ocak 2019 16:46

975 

resim

Paramount Pictures, geçtiğimiz yıl vizyona giren Bumblebee’nin başarılı gişe performansı ve aldığı olumlu tepkilerden sonra devam filmi için hazırlıklara başladı.

Kalitesi her yeni filmle biraz daha düşen Transformers serisini yeniden şekillendirmek için çalışmalara başlayan Paramount Pictures, geçtiğimiz yıl vizyona giren Bumblebee ile bu yolda önemli bir adım atmıştı. Dünya genelinde 412 milyon dolar hasılata ulaşan Bumblebee gişede diğer Transformers filmlerinin altında kalsa da, serinin The Last Knight ile iyice düşen sinematik kalitesini biraz olsun yükseltmeyi başarmıştı.

Paramount Pictures, filmin aldığı olumlu tepkiler sonrası Bumblebee’nin devam filmi için hazırlıklara başladı. Deadline’ın haberine göre stüdyonun planladığı yeni Transformers filmleri arasında Bumblebee ile Optimus Prime’ı bir araya getirecek Bumblebee 2 de yer alıyor. Stüdyonun bunun yanı sıra Transformers evreninde geçen bir animasyon film üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

2016 yılında Kubo and the Two Strings’le oldukça iyi bir iş çıkarıp iki Oscar adaylığı elde eden Travis Knight‘ın yönetmenliğini üstlendiği Bumblebee’nin başrolünde yeni jenerasyonun dikkat çeken isimlerinden Hailee Steinfeld yer alıyor.

Knight ve Steinfeld daha önce verdikleri röportajlarda olası bir devam filmi için dönmek istediklerini söylemişti. Ancak devam filminde hangi isimlerin yer alacağı konusunda şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı.

Bumblebee’nin dünya genelindeki gişe hasılatı bugün itibarıyla 412.3 milyon dolar olsa da henüz Japonya gibi önemli pazarlarda vizyona girmeyen filmin gişedeki yolculuğunu 500 milyon doların üzerinde tamamlayabileceği söyleniyor.


Bumblebee
2018
Bumblebee
Aksiyon / Macera / Bilim-Kurgu114 dk

Yönetmen: Travis Knight
1980'li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır....
6.7 (188,077 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024