Giriş Kayıt

Bosna Hersek'in Oscar Adayı Never Leave Me Oldu


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 15 Eylül 2018 14:38

719 

resim

Ödüllü dram filmi "Bırakma Beni" bu yıl Oscar yarışında Bosna Hersek'i temsil edecek.

Bırakma Beni filmi Bosna Hersek'in Oscar adayı oldu. Cannes ödüllü Bosnalı yönetmen Aida Begic’in yönetmenliğini üstlendiği duygu yüklü dram filmi, bu yıl 91. kez gerçekleşecek olan Oscar yarışında En İyi Yabancı Dilde Film ödülü için yarışan ülkeler arasından Bosna Hersek'i temsil edecek. Açıklama Bosna Hersek Film Emekçileri Birliği'nden geldi.

Gerçek bir hikâyeye dayanan film, iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan yetim çocukların hikayesine kulak veriyor. 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan film, bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Saraybosna Film Festivali'nde de gösterilmişti.

Beşir Derneği'nin ‘Yetim Projesi’ kapsamında çekilen filmin başrol oyuncuları dahil filmde rol alan tüm çocuklar ise bu kamplardan seçildi. Filmin başrolünde çocuk oyuncular Isa Demlakhi, Ahmad Husrom ve Motaz Faez Basha yer alıyor.

Küçük bir çocuk olan İsa'nın hayatı oyuncaklarla oynayıp okumayı öğrenmek gibi konforlardan uzaktadır. Küçük çocuk çok stresli bir evreyi geçirmektedir. Küçük İsa'nın annesinin ölümü onu fazlasıyla sarsmıştır ancak zorluklar bununla da sınırlı kalmaz. Çok sevdiği annesinin ölümünün ardından küçük çocuk Şanlıurfa'ya gönderilir. Bundan sonra yaşayacağı yer, Suriyeli çocukların kaldığı bir yetimhane olacaktır. İsa burada Ahmet ve Motaz'la tanışır ve arkadaş olur. Ahmed, Suriye'de kaybolan babasına tekrar kavuşacağı ümidi ile yaşamaktadır. Motaz ise yeniden evlenen annesi tarafından yetimhaneye bırakılmıştır. Farklı karakterde olan İsa, Ahmet ve Motaz'ın tek amacı vardır; o da yetimhaneden çıkıp yeni bir hayat kurmak. Her şeyini kaybetmiş olan bu üç küçük çocuğun birbirlerine olan bağları hayatlarını değiştirecek ve onlara kılavuzluk edecektir...

Film, Türkçe dublajlı haliyle 21 Eylül'de sinemaseverler ile buluşacak.


Never Leave Me
2017
Never Leave Me
Dram96 dk

Yönetmen: Aida Begic
Küçük bir çocuk olan İsa'nın hayatı oyuncaklarla oynayıp okumayı öğrenmek gibi konforlardan uzaktadır. Küçük çocuk çok stresli bir evreyi geçirmektedir. Küçük İsa'nın annesinin ölümü onu fazlasıyla sarsmıştır ancak zorluklar bununla da sınırlı...
6.5 (844 Oy)

Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film