Giriş Kayıt

Bir SONY F65 Denemesi: “Belle”


  1. Haberler
  2. Sinema
Sinigami - 02 Ocak 2013 14:02

1538 

resim

Yönetmenliğini Amma Assante‘nin yaptığı “Belle“, SONY’nin F65 CineAlta dijital kamerası ile çekilen ilk İngiliz filmi olma özelliğini taşıyor. Başrolünde Gugu Mbatha-Raw‘un yer aldığı filmde ayrıca Tom Wilkinson, Sarah Gadon, Miranda Richardson ve Emily Watson gibi yıldız isimler de yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde “Belle” hakkında açıklamalarda bulunan filmin görüntü yönetmeni Ben Smithard, “Belle’yi çok farklı çevre aralığında çektik ve bu kullanması bu kadar kolay bir kameraya sahip olmak, şaşkına çevirecek detay çerçeveleri bir dönem filmi için zengin bir görsellik sunacak biçimde parlak ve düşük bir ışık yakalayabilmemizi sağladı. F65′le birlikte SONY, sadece güzel bir ten rengi değil, vurgulu ve renklerin arasındaki büyük detayları tutturabilmeyi sağlayan bir kamera geliştirmiş” diye konuştu.

İngiliz tarihinde önemli bir yeri olan Dido Elizabeth Belle’nin hayatından esinlenerek çekilen yapım bu yıl Britanya’daki en iddialı filmlerden biri olacak. Çekimleri Londra, Oxford ve Pinewood’da gerçekleştirilen film, İngiliz bağımsız sinemasını desteklemek amacıyla oluşturulan fonla yakın zamanda kurulan Pinewood Filmcilik’in üçüncü yatırımı olacak. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Pinewood idari şefi Ivan Dunleavy hikaye anlatımında yaratıcı teknikler aradıklarını ve teknolojik anlamda F65′le çekilen bir film olarak Belle’nin bir fenomen olduğunu söyledi.


Kaynak:Sinemakulubu


Yorumlar

proxy1 02 Ocak 2013 17:10
Tarihi dizi ve filmleri severim.
Nası bişeymiş bu kameranın çektikleri acaba? Meraklandım şimdi Şok

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film