Giriş Kayıt

Bicycle Film Festival İstanbul'da!


  1. Haberler
  2. Sinema
McFly - 04 Eylül 2012 15:00

866 

resim


Bisiklet tutkusunu ve sinema aşkını bir araya getiren festival Türkiye'de...

Bisiklet tutkusunu sinemanın perspektifinden ele alan farklı festival Bicycle Film Festival-Bisiklet Film Festivali bu sene ilk kez Türkiye'de ve İstanbul'da düzenlenecek. Bisiklet kullanmayı hafta sonu aktivitesinden çıkartıp, yaşam biçimi haline getiren sinemaseverlere hitap eden festival, 11 yıldır Avrupa'nın Atina, Montreal, Paris, Londra, Milano gibi kentlerinde düzenlendi.
Bisiklet odaklı kısa film seçkilerinin gösterileceği ayrıca sergi, panel gibi etkinliklerin de yer alacağı organizasyon önümüzdeki hafta, 13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Festivalin açılış 13 Eylül perşembe akşamı 311artwork'te düzenlenen sergi açılışıyla başlayacak ve Hollanda Başkonsolosluğu, Lokal Tünel, garajistanbul gibi farklı mekanlarda devam edecek. Kısa filmlerin gösterimi ise Beyoğlu Cine Majestic sinemasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında ayrıca 16 Eylül pazar günü Büyük Ada'ya yapılacak bir bisiklet gezisi de yer alıyor. Festivalin kapanışı da, yine bu gezi kapsamında yapılacak olan film gösterileriyle gerçekleştirilecek.
Detaylı program için: http://www.bicyclefilmfestival.com/istanbul


kaynak:beyazperde

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023