Giriş Kayıt

Bergman’ın kayıp senaryosu beyazperdeye aktarılıyor: ‘Kavgalı olduğu’ yönetmen çekecek


  1. Haberler
  2. Sinema
Chaotic Cinema - 01 Kasım 2016 16:03

982 

İsveçli yönetmen Ingmar Bergman’ın bugüne kadar bilinmeyen bir senaryosu, 100’üncü doğum gününde beyazperdeye aktarılacak


resim


Guardian’da yer alan habere göre Bergman’ın İtalyan yönetmen Federico Fellini ve Japon yönetmen Akira Kurosawa ile birlikte 1969’da yazdığı senaryo 2002 yılında gün yüzüne çıkarılmıştı.

‘Sixty-Four Minutes With Rebecka’ (Rebecka’yla Altmış Dört Dakika) isimli film senaryoda, sağır çocuklara eğitim veren bir öğretmenin hamile kalma öyküsü anlatılıyor. Senaryo, bunun akabinde öğretmenin bir kazaya karışmasını ve seks kulübüne gitmesini aktarıyor.

Bergman’ın ‘kavgalı olduğu’ yönetmen çekecek

O dönem ‘The Graduate’ filmiyle Oscar ödülüne aday gösterilen Katharine Ross’un başrolünde oynatılması planlanan film senaryosunun İsveç’in önde gelen yönetmenlerinden Suzanne Osten tarafından yönetileceği belirtildi.

İki yönetmen 1960’lardaki ‘kültür mücadelesi’ üzerine tartışmalarından ötürü Bergman’ın 2007’deki ölümüne dek küs kaldılar. Bergman gelenekçi, bireyci ve ataerkil olarak görülürken, Osten radikal, feminist ve kolektivist kimliğiyle tanınıyordu.

Film, 14 Temmuz 2018’de gösterime girmesi planlanıyor.


diken


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023