Giriş Kayıt

Angelina Jolie İmzalı First They Killed My Father’dan Çarpıcı Bir Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 03 Ağustos 2017 12:11

874 

resim

Canlandırdığı birbirinden ilgi çekici rollerle hafızalarda iz bırakan Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yaptığı First They Killed My Father’dan çarpıcı bir fragman yayınlandı.

Başrollerini Jack O’Connell ve Domhnall Gleeson‘ın paylaştığı Unbroken filminin yönetmenlik koltuğunda başarılı bir performans sergileyen Angelina Jolie çarpıcı bir hikayeyi ekrana taşıyor. Gerçek yaşamdan esinlenerek hazırlanan senaryosu tüyleri ürpertmekle birlikte, film Kamboçya’daki soykırımın karanlık tarafını gözler önüne seriyor. Sareum Srey Moch adlı genç oyuncunun kamera karşısına geçtiği yapım Toronto Uluslararası Film Festivali kapsamında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenlik dünyasına alışmaya çalışan oyuncu, Brad Pitt’in kendisine eşlik ettiği By the Sea adlı dramada hayal kırıklığı yaratıp kısa bir süre sessiz kalırken; yeni filminde bir ülkenin yaşadığı acı gerçekliği dikkat çekici bir atmosferle sunuyor.


resim

Çekimlerin tamamını Kamboçya’da gerçekleştiren Jolie merakla beklenen filmde amatörleri bir araya getiriyor. Oyuncu seçimleri sırasında uyguladığı yöntemlerle gündeme gelen Jolie bugüne kadarki en iyi işine imza atıyor mu sorusu seyircinin aklını kurcalıyor tabii. Zira bir çocuğun gözünden savaşın unutulmaz anlarını beyazperdeye uyarlamak hayli zor bir çalışmanın sinyallerini veriyor. Netflix‘in katkılarıyla yayınlanan fragman yaşam ve ölüm arasında gidip gelen insanlara kısa bir bakış atmamızı sağlıyor. Öte yandan Loung Ung‘a hayat veren Moch filmi izleme sebebiniz olabilir. First They Killed My Father 15 Eylül’de seyirci karşısında. O zamana dek fragmana göz atabilirsiniz:


First They Killed My Father
2017
First They Killed My Father
Biyografi / Dram / Tarihi136 dk

Yönetmen: Angelina Jolie
Bir Netflix projesi olan "First They Killed My Father". Jolie, filmin temelini insan hakları aktivisti ve bizzat yakın arkadaşı olan Loung Ung'un öyküsünden alıyor. Film sadece onun hikayesi değil bir ülkenin de hikayesi. 1970'lerde Kızıl Kmerler diye...
7.2 (19,975 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023