Giriş Kayıt

A24’un Merakla Beklenen Fantastik Filmi Everything Everywhere All at Once’tan Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 15 Aralık 2021 13:10

913 

resim

Swiss Army Man’in yönetmenleri Daniel Kwan & Daniel Scheinert’ın yeni filmi Everything Everywhere All at Once’tan ilk fragman yayınlandı.

2016 yılında izleyici ile buluşan ve izleyiciye Paul Dano ve ölü bir bedeni canlandıran Daniel Radcliffe arasındaki ilişkiyi aktaran Swiss Army Man’den beri uzun metraj sessizliğine çekilen ve deneysel tarzları ile tanınan Daniel Kwan ve Daniel Scheinert ikilisini yönetmen koltuğunda oturduğu Everything Everywhere All at Once’tan fragman yayınlandı.

Gerilim dolu olması beklenen yapımın ana karakteri Evelyn Wang’ı Michelle Yeoh canlandıracak. Ayrıca Jamie Lee Curtis da yardımcı fakat çok önemli karakterlerden birisi olan bir bürokratı canlandıracak. Ayrıca Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, James Hong, Jenny Slate ve Harry Shum Jr. da oyuncu kadrosunda yer alacak isimlerden bazıları.

Adından da anlaşılabileceği üzere film, çoklu evren ve bölünmüş bilinç gibi bilimkurgu kavramlarını fantastik unsurlarla harmanlayacak gibi görünüyor. Fragmanda da görüldüğü üzere filmde birçok evrende binlerce Evelyn var. Evelyn de tüm hatıralara, duygulara ve hatta yeteneklere erişebiliyor. Böyle bir şansla Evelyn, binlerce versiyonu arasından kötü olanları ile çarpışabilecek tek kişi. Sadece bu özet bile filmin içereceği aksiyon dolu bilimkurgu ögelerini gözler önüne seriyor.

Kwan ve Scheinert beraber yürüttükleri kariyerlerine Tenacious D, Passion Pit, The Shins ve Foster the People için müzik videoları yaparak başladı. 2016 yılındaki Swiss Army Man ile de ilk uzun metrajlılarına imza attılar. Bu yapım ikilini beraber çalıştıkları ilk uzun metrajlı olmasının yanı sıra bireysel olarak da ilk uzun metraj tecrübeleri oldu.

Film, mnümüzdeki yılın mart ayında düzenlenecek olan SXSW Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

Everything Everywhere All at Once‘ın fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Everything Everywhere All at Once
2022
Everything Everywhere All at Once
Aksiyon / Macera / Komedi139 dk

Yönetmen: Dan Kwan, Daniel Scheinert
Kocasıyla yıllar önce Çin’den Amerika’ya göç edip yeni bir hayata başlayan Evelyn, yaşayabileceği alternatif hayatlarla bağlantılı diğer evrenleri keşfederek, tek başına tüm evrenleri kurtarması gereken çılgın bir maceraya sürüklenir. - Gönderen:...
8.2 (159,512 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024