Giriş Kayıt

V for Vendetta Dizi Olarak Televizyona Uyarlanabilir


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 05 Ekim 2017 18:33

822 

resim

2005 yapımı başarılı bir filmle beyazperdeye uyarlanan V for Vendetta, bu kez de dizi olarak televizyona uyarlanmaya hazırlanıyor.

Alan Moore ve David Lloyd‘un kaleminden çıkan çizgi seri V for Vendetta, ilk olarak 80’li yılların başında Warrior isimli bir dergide yayınlanmaya başlar ancak ardından DC Comic’e transfer olarak yayın hayatına burada devam eder.

Geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngilteresi’nde korkuyla sindirilmiş halkına egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran Guy Fawkes’un hikayesini anlatan çizgi roman, 2005 yılında Wachowski Kardeşler‘in senaryosu ve Hugo Weaving, Natalie Portman ile birlikte John Hart gibi önemli isimlerin başarılı performanslarıyla beyazperdeye aktarılmış ve yıllar içinde kült film statüsüne erişmişti.


resim

Televizyon aleminin önemli bir atağa geçtiği şu günlerde pek çok çizgi roman dizi olarak televizyona uyarlanıyor ve görünen o ki V for Vendetta bu trendten nasibini alabilir. BleedingCool’un haberine göre İngiliz menşeili televizyon kanalı Channel 4, şu sıralarda çizgi romanı televizyona uyarlamak için çalışmalara yapıyor. Ultraviolet, Humans, Black Mirror, Utopia, Misfits, Crazyhead ve Dead Set gibi tanındık televizyon dizilerine ev sahipliğini yapan Channel 4’un V for Vendetta’nın dizi uyarlaması için hangi isimleri görevlendirdiği henüz bilinmiyor.

Başarılı şekilde sinemaya uyarlanmasına rağmen kısıtlı süresi nedeniyle belirli ayrıntıların es geçildiği V for Vendetta’nın geçtiği evrenin ayrıntılarına daha iyi vakıf olabilmek adına serinin diziye evrilmesi ilk bakışta olumlu görünüyor.


V for Vendetta
2005
V For Vendetta
Aksiyon / Dram / Bilim-Kurgu132 dk

Yönetmen: James McTeigue
Faşist bir düzenin egemen olduğu Büyük Britanya'da, çağ ötesi bir olay gelişir. "V" olarak bilinen bir özgürlük savaşçısı baskıcı topluma karşı savaşmak için terörist taktiklerini kullanmaktadır. V, gizli polisten genç bir kadını kurtarır...
8.2 (1,120,495 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2022