Giriş Kayıt

The Last of Us, 2. Bölümüyle HBO'nun En Büyük Seyirci Artışına İmza Attı


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 24 Ocak 2023 13:46

885 

resim

HBO'nun merakla beklenen "The Last of Us" uyarlaması ilk bölümüyle büyük beğeni toplamış ve ikinci bölüm için beklentileri yükseltmişti. Dizinin ilk bölümü, Pazar gecesi yayın saatinde ve aynı gün içindeki HBO Max yayınıyla toplam 4.7 milyon izleyici tarafından izlenmişti.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan "House of the Dragon" prömiyerinin 10 milyona ulaşan izleyici sayısı dışında, HBO bu kadar yüksek izlenme oranlarını 10 yıldır görmüyordu. En son 2010 yılında "Boardwalk Empire" prömiyeri 4.8 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

"The Last of Us"ın tüm izleyicilerden ama özellikle oyunun hayranlarından övgü toplaması 2. bölümün izleyici sayısının artmasını sağladı. Derecelendirme şirketi, Nielsen'e göre, Warner Bros. Discovery'nin birinci taraf verileriyle birleştiğinde, dizinin ikinci bölümü HBO'daki lineer yayınlarında ve HBO Max'te toplam 5.7 milyon izleyici çekti.

İlk bölümden sonra izleyici oranını %22 arttıran "The Last of Us" böylece HBO tarihindeki bir orijinal drama dizisinin ikinci haftasında gördüğü en büyük izleyici artışına imza attı. Buna ek olarak, HBO, tam bir haftadır yayında olan ilk bölümün şu anda 18 milyon izleyiciye ulaştığını da bildirdi. Yani ilk bölümün izleyici sayısı, prömiyer gecesi izleyicisinin yaklaşık dört katına ulaştı.

Dizinin başarısı oyunun satışlarını da etkiledi. GameIndustry.biz'e göre, ilk sezonun temel aldığı ilk oyunun en son versiyonu, Birleşik Krallık'ta haftalık satışlarda %238'lik bir artış gördü. Ek olarak, oyunun yaklaşık on yıllık olan PS4 yeniden düzenlenmiş versiyonu da %322'lik bir satış artışıyla listelere yeniden girdi ve başlığın iki versiyonu sırasıyla 20. ve 32. sırada yer aldı.

The Last of Us
2023
The Last of Us
Aksiyon / Macera / Dram50 dk

Yönetmen: Johan Renck, Kantemir Balagov, Jeremy Webb
Naughty Dog tarafından geliştirilen video oyunundan uyarlanan dizi, biyolojik bir kıyamette modern uygarlığın yok edilmesinden yirmi yıl sonra geçiyor. Hikaye, Ellie adındaki bir kızı (Bella Ramsey) baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için tutulan...
9.2 (152,709 Oy)

Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023