Giriş Kayıt

Six Feet Under, HBO İçin Geri Dönüyor


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 14 Aralık 2021 13:23

762 

resim

Six Feet Under, HBO'daki çalışmalarda yeniden başlatıldı. Variety'nin haberine göre, yeni sezon erken gelişme aşamasında. Şu anda eklenmiş bir yazar yok ve bu nedenle herhangi bir olay örgüsü belirlenmedi. Orijinal kadrodan herhangi birinin projede görünüp görünmeyeceği de henüz belli değil ama geri dönüş için kesinlikle umutlanabiliriz.

Orijinal dizinin yaratıcısı Alan Ball, baş yapımcılar Bob Greenblatt ve David Janollari ile birlikte geri dönebilir. Tek bildiğimiz, projenin erken geliştirme aşamasında olduğu ve yeşil ışık alıp almayabileceği gibi ihtimallerin masada olduğu. Orijinal seri finali, tüm zamanların en iyi sonlarından biri olarak tarihe geçti, bu nedenle Ball, bu olağanüstü mirası bozmak istemeyebilir.

Six Feet Under, 2001-2005 yılları arasında HBO'da beş sezon ve 63 bölüm olarak yayınlandı. Dizii, Fisher ailesinin ve Los Angeles'ta bir cenaze evi işleten ortaklarının hayatlarını takip etti. Oyuncular arasında Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodriguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths ve Jeremy Sisto yer aldı. Richard Jenkins, dizide aile reisi Nate Fisher Sr. olarak çoğunlukla geri dönüşler şeklinde görüldü. Justina Machado ve Rainn Wilson gibi yıldızlar dizi sayesinde erken bir kariyer artışı elde etti.

Six Feet Under, yayınlandığı süre içinde toplam 53 Emmy adaylığı alarak dokuzunu kazanmayı başardı. Gösteri ayrıca 2002'deki en iyi drama dizisi de dahil olmak üzere birden fazla Altın Küre ödülü kazandı. Bu yılın başlarında dizi, oyuncu kadrosu ve yaratıcı ekibin bir PaleyFest paneli için yeniden bir araya gelmesiyle 20. yılını kutladı.

Six Feet Under
2001
Six Feet Under
Komedi / Dram55 dk

Yönetmen: Alan Ball, Daniel Attias, Rodrigo García
American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında...
8.7 (141,307 Oy)

Kaynak: Beyazperde


Yorumlar

VoyvodA 24 Nisan 2022 19:53
Nasıl yani?! Sadece adı ve içeriği aynı olacak ama başka bir aile/ortamda geçen benzer bir hikaye (ölüm-yaşam) olacak öyle mi? Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Haberi de bu kadar geç okuduğum için kendime de şaşırdım. Alan Ball varsa mutlaka izlerim. Haber için teşekkürler...

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023