Giriş Kayıt

Olivia Cooke, Vanity Fair Adlı Romanın Televizyon Uyarlamasının Başrol Oyuncusu Oldu


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 28 Haziran 2017 17:14

819 

resim

ITV ve Amazon, 1847’de yayınlanan, Türkçe’ye Gurur Dünyası adıyla çevrilen William Makepeace Thackeray romanı Vanity Fair’i televizyona uyarlamaya girişiyorlar. 7 bölümlük uyarlama dizinin açıklanan ilk başrol oyuncusu Bates Motel’in sempatik yıldızı Olivia Cooke oldu.

Roman, Napolyon Savaşları sırasındaki İngiliz toplumunun zengin ve göz kamaştırıcı öyküsünü anlatıyor. Birbirine zıt kişilikte, ahlak ölçüleri oldukça farklı olan Becky Sharp (Olivia Cooke) ile Amelia Sedley adlı iki yakın kız arkadaşın ve onları seven-sevmeyen erkeklerin, savaş yaşantılarıyla harmanlanmış aşk serüvenleri üzerinden ilerliyor. Ailesi zengin olan Amelia’nın yumuşak başlı ve uysal olduğu yerde Becky, sosyetede yukarılara tırmanmaya çalışan arzulu, zevk düşkünü pervasız bir kadındır.

Gwyneth Hughes (Dark Angel, Five Days), romanı senaryolaştıracak. Tom Mullens ve Damien Timmer (Poldark, Fearless,Endeavour, Victoria) ile James Strong (Broadchurch) ve Gwyneth Hughes, dizinin yapımcılığını üstleniyorlar. Dizinin yönetmenliğini James Strong yapacak. Dizinin çekimlerine Eylül ayında Londra ve Budapeşte’de başlanacak.

Roman, 2004 yılında Reese Witherspoon ve Romola Garai‘nin başrolünde sinemaya uyarlanmıştı.

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023