Giriş Kayıt

Netflix, Squid Game'in İkinci Sezonunun Geleceğini Doğruladı


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 21 Ocak 2022 16:00

288 

resim

Resmi olarak yeşil bir ışık geldi ve Netflix'in 2021'deki reyting rekoru olan “Squid Game”in ikinci sezonu için ilk resmi açıklama geldi. CEO Ted Sarandos bu gelişmeyi onaylayan ilk Netflix yöneticisi oldu. Sarandos'a, şirketin en çok izlenen 1 numaralı TV dizisi olarak gösterilen Güney Kore yapımı hayatta kalma dramasının ikinci sezonunun olup olmayacağı soruldu. "Kesinlikle!" diye yanıtladı Sarandos ve "Squid Game evreni daha yeni başladı." diye ekledi.

Daha önce, “Squid Game” yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, hit dizinin ikinci sezon için geri döneceğini belirtmiş ve “İkinci sezon için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var. Bu yüzden neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum!” demişti. Hwang ayrıca, başrol oyuncusu Lee Jung-jae'nin “Squid Game”in ana karakteri Seong Gi-hun olarak geri döneceğini söyledi.

"Squid Game", her açıdan Netflix'in şimdiye kadarki en büyük dizisi oldu. İlk sezonda, nakit sıkıntısı çeken 456 yarışmacı, gizemli bir organizasyon tarafından, ölümcül sonuçları olan bir dizi çocuk oyununda yarışmaya davet edildi ve herkes 45.6 milyar yenlik ödül havuzundan (yaklaşık 38,5 milyon dolar) pay almaya çalıştı. Dizi, 2022 Screen Actors Guild Ödülleri'nde drama dizisinde toplu performans, drama dizisinde en iyi erkek oyuncu (Lee Jung-jae), en iyi kadın oyuncu (Jung Ho-yeon) dallarında aday gösterilen ilk İngilizce olmayan dizi ve ilk Kore dizisi olarak tarih yazdı.

Netflix, “Squid Game”in ilk sezonu için 21.4 milyon dolar ödedi ve “etki değeri” olarak adlandırdığı sonuca göre 891 milyon dolar gelir elde etti. 2021'in sonu itibarıyla Netflix, dünya çapında 221,8 milyon aboneye ulaştı. Squid Game'in ikinci sezonunun 2023 yılında platformda olması ve hatta üçüncü sezon çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Squid Game
2021
Squid Game
Aksiyon / Macera / Dram

Yönetmen: Hwang Dong-hyuk
Paraya çok ihtiyacı olan sıkıntı içindeki bir grup insana esrarengiz bir oyun daveti gönderilir. Daveti kabul eden, toplumun farklı kesimlerinden 456 katılımcı 45,6 milyar won tutarındaki ödülü kazanmak için oyunlar oynayacakları gizli bir yere kapatılır....


Kaynak: Beyazperde


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023