Giriş Kayıt

Netflix, Jessica Jones ve The Punisher Dizilerini İptal Ettiğini Duyurdu


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 19 Şubat 2019 15:08

1085 

resim

Netflix, Jessica Jones ve The Punisher dizilerini iptal ettiğini duyurdu. Bu dizilerin başka platformlarda devam edip etmeyeceği belirsizliğini korurken, Netflix’teki Marvel dönemi resmen kapanmış oldu.

Marvel dizilerinin iptal kararlarından ilki geçtiğimiz ekim ayında Iron Fist’in iptaliyle gelmişti ama Iron Fist platformun en başarısız Marvel dizilerinden olduğu için bu zaten beklenen bir karardı. Bir hafta sonra sevile ve sağlam bir izleyici kitlesi olan Luke Cage’in de iptal edildiğinin duyurlması şaşkınlık yarattı. Bir ay sonra Daredevil da iptal edilince bu kararların arkasında farklı bir neden olduğu anlaşıldı. Zira Daredevil Netflix’in en sevilen orijinal dizileri arasında yer alıyordu.

Daredevil’ın iptal edilmesinin ardından Jessica Jones ve The Punisher’ın da aynı kaderi paylaşacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Nitekim beklenen oldu ve Netflix her iki dizinin de iptal ediliğini duyurdu. Böylece Netflix’teki Marvel dizileri dönemi sona ermiş oldu.

Netflix’teki Marvel serüveni Daredevil ile başlamış; Luke Cage, Iron Fist, Jessica Jones ve The Defenders’la devam etmişti. Bu dizilerin ilk sezonları epey beğenilse de sezonlar ilerlerdikçe bu dizilere olan ilgi azalmaya başlamıştı.

Marvel hayranları ancak sekiz bölüm sürebilecek hikayelerin 13 bölümlük bir sezona yayılmasından yakınıyordu ve daha kısa olan The Defenders bile bu şikayeti azaltamadı. Yine de Daredevil hâlâ çok popülerdi ve 3. sezonuyla da ilgi çekmeyi başarmıştı, The Punisher’ın 2. sezonu da eleştirmenleri memnun edemese de izleyicilerden tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Bütün bunlara rağmen Netflix, The Punisher’ın 2. sezonunun yayınlamasından bir ay sonra bu iptal kararlarını Deadline’da şu şekilde duyurdu:

“The Punisher dizisinin 3. sezonu olmayacak. Muhteşem ekibe ve oyunculara bu övgüyle karşılanan ve güçlü dizi için teşekkür ederiz, yayınlamaktan gurur duyduk.”


resim

Aynı şekilde Jessica Jones’un 3. sezonunun da son sezonu olacağı açıklandı.

“Marvel programımızı gözden geçirirken Jessica Jones’un da 3. sezonunun ardından bitirilmesine karar verdik. Bütün ekibe sarsıcılığı ödüllerle de kanıtlanmış bu üç muhteşem sezon için teşekkürler. Marvel’la olan beş yıllık verimli iş birliğimiz için onlara minnettarız ve bu yolculuğu başından beri takip eden Marvel hayranlarına bir teşekkür borçluyuz.”

Jessica Jones’un çekimleri tamamlanan 3. sezonunun bu yıl yayınlanması bekleniyor.

Netflix ve Disney arasında son beş yıldır devam eden iş birliği Disney’in kendi dijital platformunu açma kararı nedeniyle sona erdi. Yeni Marvel dizilerini bu yıl açılacak Disney+’ta yayınlamayı planlayan Disney, aynı zamanda bundan sonra çıkacak filmlerini de sinemadaki yolculukları bittikten sonra kendi dijital platformu üzerinden yayınlayacak.

Öte yandan Netflix tarafından iptal edilen bu dizilerin başta Disney+ ve Hulu olmak üzere farklı platformlarda devam etmesi de gündemde. Ancak Netflix ile Disney arasındaki anlaşma gereği bu dizilerin ekranlara dönebilmesi için en az iki yıl beklenmesi gerekiyor.

Netflix bu son iptal kararıyla Marvel dizilerine veda etmiş olsa da kullanıcılarına yeni süper kahraman dizileri sunmaya devam edecek. Geçtiğimiz günlerde süper kahraman türüne yakın duran The Umbrella Academy’i yayınlayan Netflix, çizgiroman dünyasının önemli isimlerinden Mark Millar ile imzaladığı anlaşma kapsamında da bu türde yeni projelere imza atacak. Bu projelerin başında çekimlerine çok yakında başlanacak olan Jupiter’s Legacy geliyor.


The Punisher
2017
The Punisher
Aksiyon / Macera / Suç53 dk

Yönetmen: Andy Goddard, Tom Shankland, Jeremy Webb
Dizi, daha önce "Daredevil" dizisine konu olan Frank Castle'i merkezine almaktadır. Karakteri The Walking Dead dizisinden de hatırlayacağınız Jon Bernthal canlandırmaktadır. Kendisine "Punisher/İnfazcı" adını veren Frank, öldürücü yöntemlerle...
8.4 (267,741 Oy)

Jessica Jones
2015
Jessica Jones
Aksiyon / Suç / Dram56 dk

Yönetmen: Uta Briesewitz, Simon Cellan Jones, S.J. Clarkson
Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Netflix'in Marvel ortaklığının en başarılı hamlelerinden biri olan Jessica Jones, 13 sezonluk yeni sezonuyla 8...
7.9 (227,996 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumlar

BrainscanTrickster 19 Şubat 2019 15:32
Netflix'te iptal olan Marvel dizilerinin Disney'in yeni kuracağı stream hizmetinde devam edeceği konuşuluyor

YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film