Giriş Kayıt

NBC, The Farm'ı neden onaylamadı?


  1. Haberler
  2. Dizi
Sinigami - 15 Kasım 2012 17:42

1313 

resim

NBC, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Dwight Schrute (Rainn Wilson) severlerin merakla beklediği pilot bölüm siparişi verilen The Farm isimli spin-off dizi projesine onay vermediklerini ve diziyi yayın takvimine almayacaklarını duyurmuştu.

Peki NBC, projeyi neden onaylamadı? Kanalın eğlence bölümünden sorumlu ismi Jennifer Salke yaptığı açıklamada bu kararı almalarının ardında yatan nedenleri sıraladı.

TV Guide'a açıklamalarda bulunan Jennifer Salke, projenin çekiciliğinin ve hitap edeceği kitlenin planlanandan çok daha sınırlı ve dar kalacağını düşündüklerinden dolayı böyle bir karar aldıklarını ifade ederken şu ifadeleri kullandı: ''Rainn'i seviyoruz. Ancak... Pilot bölümü izledikten sonra bu diziyi çok özel ve belirli bir kitlenin kontrol edeceğini düşündük. Ve bu durum yapmaya çalıştığımız şeyleri ve Perşembe gecesi komedi kuşağındaki hedeflerimizi göz önüne aldığımızda kendimizi çok sınırlı hissetmemize neden oldu.''

Peki NBC komedi türünde hangi özelliklerde dizi projeleri üzerine gitmek ve bunları hayata geçirmek istiyor? Salke, kanalın aradığı komedi dizilerinin büyük, patlamaya ve yükselişe geçmeye hazır tarzda projeler olduğunu belirtirken ''Bunları gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. İnanılmaz benzersiz fikirlerin, sadece belli bir topluluğu ya da birkaç kişiyi değil, çok daha fazlasını NBC çadırına girmeye davet edeceğini düşünüyoruz'' ifadelerini kullanıyor.

Dwight Schrute'nin, ailesi ile birlikte yaşadığı ve yatak-kahvaltı hizmeti veren bir mekan olarak da işlettikleri pancar çiftliğindeki yaşamı üzerine odaklı bir hikayeye sahip olan The Farm'ın pilot bölüm oyuncu kadrosunda Rainn Wilson ve Dwight'ın The Office'teki kuzeni Mose rolünü devam ettirecek olan Michael Schur dışında Majandra Delfino (Roswell, State of Georgia, Men of a Certain Age), Blake Garrett (New Girl), Thomas Middleditch (College Humour, The League, The Campaign), Tom Bower (Die Hard 2) ve Matt Jones (Breaking Bad) gibi isimler yer alıyordu.

Daha önceden belirttiğimiz gibi projenin iptal edilmesine rağmen çekilen pilot bölümden görüntüler, The Office'nin sezon sonlarına doğru yayınlanacak olan ve Schrute Farms'ta geçecek bir bölümünün parçası olarak izleyicilere sunulacak. Bakalım bu bölümü seyreden izleyiciler edindikleri izlenimler sonrası Jennifer Salke'a hak verecekler mi?

NBC, bir yandan pilot bölüm siparişlerini değerlendirirken diğer yandan da bünyesindeki dizilerle ilgili iptal (Animal Practice), tam sezon onayı (Revolution, The New Normal, Go On, Chicago Fire) ve ek bölüm senaryo siparişi (Guys with Kids, Whitney) kararlarını vermeye devam ediyor.


Kaynak:Dizimizi


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023