Giriş Kayıt

Matrix, V for Vendetta ve Babylon 5 yaratıcılarından çok gizli dizi projesi: 'Sense8'


  1. Haberler
  2. Dizi
Sinigami - 03 Ekim 2012 17:18

2878 

resim2012-13 sonbahar televizyon sezonunda beklenen ve özlenen diziler bir bir ekranlara geri dönerlerken, diğer yandan ise gelecek sezonlarda ekranlarda izlememiz muhtemel heyecan verici yeni dizi projelerinden haberler de bir bir gelmeye devam ediyor.

Gündemdeki yeni dizi projesi ise oldukça tanıdık isimlerden geliyor! Yazar-yönetmenliğini üstlendikleri tüm zamanların en başarılı film üçlemelerinden biri olarak nitelendirilen ve bilim-kurgu türüne getirdiği yenilikleri, efektleri, felsefesi ve bugüne kadar yapılan en orijinal filmlerden biri olarak gösterilmesi nedeniyle tüm dünyada büyük yankı uyandırdıran Matrix Trilogy (The Matrix, The Matrix Reloaded, The Matrix Revolutions) ve Alan Moore'un yazdığı aynı isimli çizgi romandan beyaz perdeye uyarlayıp yapımcılığını üstlendikleri sinema tarihinin önemli filmleri arasına adını yazdıran V for Vendetta (2005) gibi kaliteli filmlerin arkasındaki isimler olan Wachowski Kardeşler (The Wachowskis) ile şimdiye kadar üretilmiş en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri olarak gösterilen Babylon 5'ın (1994–1998) yaratıcısı J. Michael Straczynski yeni bir dizi için güçlerini birleştiriyor!

Variety'nin haberine göre, birer saatlik bölümlerden oluşacak ve ayrıntıları şimdilik oldukça gizli tutulan 'Sense8' isimli dizi projesine pek şaşırtıcı olmamakla birlikte şimdiden birçok yayıncı kanal talip olmuş durumda. Yapımcılar ile kanallar arasındaki görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor.

Andy Wachowski ve Lana Wachowski ikilisi diziyle ilgili üç farklı senaryoyu hazır tutuyorlar. İkili, olası projenin bazı bölümlerinde yönetmen olarak da kamera arkasında yer almayı planlamakta. J. Michael Straczynski ise yardımcı showrunner olarak Wachowski Kardeşler'e destek veren isim olacak. Dizinin yaratıcı ekibinin kanallardan pilot bölüm siparişi yerine birden fazla bölümden oluşacak onay beklediği ve bütçe planlamaları doğrultusunda proje için kablolu bir kanalla anlaşmaya varılmasının daha olası olduğu söyleniyor.

Çizgi roman yazarı, televizyon yapımcısı ve senarist J. Michael Straczynski televizyon dünyasına yabancı bir isim değil. Babylon dışında Jeremiah, The Twilight Zone, Crusade, The Real Ghost Busters, Jake and the Fatman ve He-Man and the Masters of the Universe gibi çeşitli televizyon yapımlarında yazarlık yapan isim son dönemde ise Clint Eastwood'un yönetmenliğini yaptığı Changeling filminin (2008) senaryosunu kaleme alırken; Thor (2011), Underworld: Awakening (2012) ve Wachowski Kardeşler'in yapımcılığını üstlendikleri Ninja Assassin (2009) filmlerinin yazar ekibinde yer aldı. Wachowski Kardeşler'in gündemdeki son film projesi ise önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan ve Tom Hanks, Halle Berry gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran Cloud Atlas filmi.

Kaynak:Dizimizi

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023