Giriş Kayıt

Kevin Spacey'den Şaşırtıcı Bir Frank Underwood Videosu: Let Me Be Frank


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 25 Aralık 2018 15:35

2011 

resim

Hakkındaki cinsel taciz iddiasını kabul etmesinden yaklaşık bir yıl sonra Kevin Spacey, YouTube hesabı üzerinden House of Cards dizisinde canlandırdığı Frank Underwood rolüne geri döndüğü bir video yayınladı. Videoda Spacey, Frank Underwood’un dizide öldürüldükten sonraki kaderi hakkında yorum yaparken; hakkında çıkan manşetlerden, nefret söylemlerinden ve kendisine açılan davalardan korkmadığını açıkladı.

Hatırlayacak olursanız Kevin Spacey geçtiğimiz sene, 1986 yılında 14 yaşındaki Anthony Rapp’e cinsel saldırıda bulunduğu itiraf etmiş, uyguladığı bu saldırı sebebiyle özür dileyip alkollü olduğunu ve yaşananları hatırlamadığını belirtmişti. Daha sonra hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmeyen Spacey, rol aldığı House Of Cards dizisindeki ekip üyelerince cinsel taciz, saldırı ve uygunsuz davranışlarla suçlanmıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından Netflix, Kevin Spacey’i House of Cards’tan kovmuş ve dizinin yeni sezonunda Frank Underwood karakterini öldürmüştü.

Bu olaylardan yaklaşık bir yıl sonra Kevin Spacey, YouTube hesabı üzerinden “Let Me Be Frank” isimli bir video paylaştı. Adından anlaşıldığı üzere videoda Frank Underwood rolüyle karşımıza çıkan Spacey, Underwood’un dizide öldürüldükten sonraki kaderi hakkında yorum yaparken, adeta hakkındaki suçlamalardan dolayı onu küçümseyenleri azarlayan bir üslup sergiliyor.Kevin Spacey, tıpkı House of Cards’taki gibi dördüncü duvarı yıkan bir anlatımla kendisini izleyenlere Frank Underwood olarak sesleniyor ve Frank’in öldürülmesi üzerinden sonuçların aldatıcı olabileceğini söylüyor. Hakkında çıkan manşetlerden, nefret söylemlerinden, kendisine açılan davalardan korkmadığını belirtiyor. Frank Underwood rolüne sığınan Spacey, yakında herkesin gerçeği bileceğini ima eden bir söylemde bulunuyor.

Kevin Spacey açıklamasının özeti kısaca şu şekilde:

“Elbette bazıları her şeye inanıyordu ve itiraf etmemi duymak için sadece nefret dolu bir şekilde bekliyorlardı. Sadece söylediğim her şeyin doğru olduğunu açıklamamı istiyorlar ve hak ettiğimi aldım. Bu kolay olmaz mıydı? Hepsi çok basit olsaydı. Politikada ve hayatta böyle olmadığını ikimiz de biliyoruz. Ama kanıt olmadan en kötüsüne inanmazdın değil mi? Gerçekler ortaya çıkmadan karar vermek için acele etmeyeceksin, değil mi?

Kesinlikle yapmadığım şeyler için bedel ödemeyeceğim. Tabii ki, kurallara uymadığım için saygısız olduğumu söyleyecekler. Daha önce hiç kimsenin kurallara uymadığını bildiğim gibi. Kendi ölümüme rağmen, şaşırtıcı derecede iyi hissediyorum. Güvenim her geçen gün büyüyor ki, yakında gerçekleri bileceksiniz. Bekle bir dakika, şimdi düşündüm de, benim öldüğümü görmedin değil mi? Sonuçlar çok aldatıcı olabilir.”


Kevin Spacey, çektiği bu videoyla Frank Underwoodvari bir hareketle, algıyı başka bir yöne çekmeye çalışırken; insanları manipüle etmekten geri kalmıyor. Anthony Rapp’e cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etmesine rağmen, günün birinde herkesin bütün gerçeklerini bileceğini söylüyor. Siz, bu durumu nasıl yorumlarsınız orası bilinmez ama bu videonun sosyal medyada tepki çekeceği kesin.


House of Cards
2013
House of Cards
Dram51 dk

Yönetmen: James Foley, Robin Wright, John David Coles
House of Cards, Beau Willimon tarafından geliştirilen bir Amerikan politik dram dizisidir. Aynı adı taşıyan bir BBC mini dizisinin uyarlamasıdır. İlk sezonu 13 bölüm süren dizi prömiyerini 1 Şubat 2013 tarihinde Netflix'te yaptı. 13 bölümlük 2. sezon da...
8.6 (532,545 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film