Giriş Kayıt

HBO’dan Yeni Drama: The Last Tycoon


  1. Haberler
  2. Dizi
CruSuS - 20 Kasım 2013 18:27

1041 

resim

HBO’nun önümüzdeki hafta sezon finali yapacak olan dizisi Boardwalk Empire’ı ile 1920′li yılların alkol sosuyla süslenmiş entrikalarına dönme şansı yakalamıştık. Fakat görünüşe göre HBO yeni televizyon dizisiyle taraf değiştirmeye hazırlanıyor.

Great Gatsby adlı romanın yazarı F. Scott Fitzgerald’ın yazmaya başlayıp tamamlamadığı romanı The Last Tycoon’u televizyon ekranlarına taşımaya karar veren HBO, bu dizinin senaryosunun yazılması için de The Hunger Games ve Captain Phillips’i beyazperdeye taşıyan Billy Ray’i görevlendirmiş.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre HBO’nun The Last Tycoon’u, 1930′lu yıllarda Hollywood’un ilk ‘harika çocuk’ yapımcısı Monroe Stahr’ın, kendisini yetiştiren Pat Brady adlı stüdyo başkanına karşı duruşu ve yükselişini işleyecek. Monroe Stahr gerçek hayatta yapımcılık yapan Irving Thalberg’den esinlenirken, Pat Brady ise Louis B. Mayer’ın televizyon karakteri versiyonu olacak. Serinin sloganı ise “1930′lu yıllarda Hollywood’u saran yükselme hırsı, seks ve şiddet.” olarak belirlenmiş.

Billy Ray dizinin senaristliğini üstlenirken, aynı zamanda yaratıcı yapımcılık görevini de üstlenecek. HBO’nun alacağı karara göre de dizinin birkaç bölümünün yönetmenliğini de üstlenecek. Dizinin ne zaman yayımlanacağı ya da oyuncu kadrosu ile ilgili bir bilgi ise henüz ne yazık ki bulunmuyor.Superkarga


Yorumlar

Mawashi 20 Kasım 2013 20:06
HBO tarihi bir dizi çekiyorsa düşünmeden izlerim. Hıhı

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024