Giriş Kayıt

Desperate Housewives'ın ses getiren davasının sonucu!


  1. Haberler
  2. Dizi
Sinigami - 19 Kasım 2012 17:15

1346 

resim

ABC'nin geçtiğimiz sezon final yapan uzun soluklu serisi Desperate Housewives'ın uzun süredir devam eden davasında kriz sona eriyor!

Dizide 2004-2009 seneleri arasında Edie Britt karakterini canlandıran 48 yaşındaki aktris Nicollette Sheridan, Marc Cherry'e karşı açmış olduğu davayla ilgili geçtiğimiz aylarda mahkemeden çıkan kararda olumsuz bir kararla karşılaşmıştı. Son gelişmeler ise yine Sheridan'ın aleyhine!

Nicollette Sheridan, hatırlanacağı üzere 2010 senesinin Nisan ayı içinde Desperate Housewives'ın yaratıcısı ve yapımcısı Marc Cherry'nin kendisine şiddet uyguladığı ve yapımcıların sözleşmesini haksız olarak sona erdirdiği gerekçesiyle ABC ve Touchstone Television'a 20 milyon dolarlık (£13m) tazminat davası açmıştı.

İddianamede Marc Cherry'nin, 2008 yılında çekimlerde bir sahne provası esnasında Sheridan'ın yüzüne ve kafasına vurduğu; aktris, bu olayı yayıncı kanal ABC'ye bildirdikten sonra ise Cherry'nin dizideki Edie Britt karakterini öldürmeye karar verdiği belirtlilmişti. Marc Cherry ise Edie Britt karakterini dizi dışına çıkarma kararı aldığı dönemde yaptığı açıklamada bu kararı almasında ABC'nin 'maliyetleri düşürün' baskısının etkili olduğunu ve bu kararla bölüm başına 200 bin dolar tasarruf yapılacağını belirtirken ''Edie’nin hikayesi bitmişti, o yüzden piyango Nicollette Sheridan’a vurdu'' şeklinde konuşmuştu.

Los Angeles Yüksek Mahkemesi yargıcı geride bıraktığımız Mart ayında verdiği kararda delil yetersizliğinden dolayı Sheridan'ın darp ve saldırı suçlamalarını reddetmiş, Ağustos 2012'ye gelindiğinde ise tüm dava reddedilmiş ve suçlamalar mahkeme heyetince kabul görmemişti.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre davasından vazgeçmeye niyetli olmayan Sheridan son olarak California Yüksek Mahkemesi'ne temyiz başvurusunda bulunmuştu. Ve 16 Kasım Cuma günü bu başvuruyla ilgili sonuç duyuruldu. Mahkeme başkanı Tani Cantil Sakauye'nin imzasıyla yayınlanan bildiride mahkeme kararının yeniden incelenmesi yönünde verilen dilekçenin reddedildiği belirtildi.

Sheridan'ın yasal seçenekleri aramaya devam edip etmeyeceği konusunda şimdilik kesin bir bilgi yok. Dedikodulara göre Sheridan yeniden mahkeme salonlarına dönüp bu kez yaşanan olaylarla ilgili iş kanununa aykırı hareket edildiğine dayanarak hakkını aramaya devam edebilir.

Nicollette Sheridan, Desperate Housewives dizisinden ayrıldığı 2009 senesinin ardından Lee Mathers (2010), Honeymoon for One (2011) gibi bazı televizyon filmlerinde rol aldı. Aktris son olarak Jennifer Love Hewitt ile birlikte rol aldığı Jewtopia isimli romantik komedi tarzındaki film çalışması için kamera karşısına geçti.

Marc Cherry ise son olarak yeni dizi projesi Devious Maids'i geliştirmiş ve dizi, kablolu kanal Lifetime tarafından 2013 senesinin yaz döneminde ekranlara gelmek üzere 13 bölümlük sezon siparişi almıştı.


Kaynak:Dizimizi


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024