Giriş Kayıt

Der Name der Rose Ekrana Uyarlanıyor


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 03 Kasım 2017 12:39

1622 

resim

Alman medya şirketi Tele München Group ile İtalyan 11 Marzo, Palomar ve RAI Fiction işbirliğinde hayata geçecek olan proje, başrollerine usta aktörler John Turturro ve Rupert Everett'i kattı. Umberto Eco'nun klasikleşmiş eserinden uyarlanacak olan yapım, sekiz saatlik mini dizi formatında ekrana gelecek.

14. yüzyılda geçen hikaye, bilge Fransisken Rahip William ile azimli çırağı Adso’nun, İtalya’nın kırsalında işlenen cinayetleri araştırma sürecini ele alıyor. İkili, cinayetlerin izini sürerken diğer yandan da kilisenin engizisyon mahkemesinde yer alan koyu katolik Bernardo Gui tarafından takibe alınırlar. Hikayede John Turturro, Rahip William of Baskerville karakterine hayat verirken Rupert Everett’i Bernardo Gui rolünde izleyeceğiz.

Emmy ödüllü Nigel Williams senaryoyu Andrea Porporati ve Giacomo Battiato birlikte kaleme alıyor. Battiato aynı zamanda yönetmen koltuğunda da karşımıza çıkıyor. Roma’daki Cinecitta Stüdyolarında gerçekleşecek çekimler Ocak’ta başlayacak.

Eco’nun romanı 1986’da Jean-Jacques Annaud tarafından beyazperdeye uyarlanmış; filmin başrollerinde Sean Connery ve Christian Slater yer almıştı.


Der Name der Rose
1986
Der Name der Rose
Suç / Dram / Gizem130 dk

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud
Fransiskenlerin lideri Cesena'lı Michelle'nin, İsa ve Havarileri'nin yoksul olduğunu, yoksul bir yaşam sürmenin gerektiğni söylemesinin ardından, İmparator, Fransiskenlere karşı bir yakınlık hisseder.Oysa Papa XXII. Ioannes, tüm tezlerini yetki ve varlık üzerine...
7.7 (118,045 Oy)

Kaynak: Beyazperde


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film