Giriş Kayıt

Constantine, Papa Midnite’ını Buldu


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 17 Ağustos 2014 00:24

1596 

resim

Marvel yerine DC Comics’i tercih edenleri bu sonbahar’da birçok alternatif bekliyor zira DC TV dizilerini ele geçirmiş durumda. The CW’nun gözdesi “Arrow” üçüncü sezonuyla geri dönecek. Bunun yanısıra dizinin spin-off’u olan “The Flash”de birinci sezon prömiyeriyle ekranlarda boy gösterecek. Fox kanalı ise Batman efsanesinin öncesini konu alacak olan “Gotham”ın prömiyeriyle rakiplerini zorlayacağa benziyor. Birçok diziyi iptal etmesiyle meşhur NBC kanalı ise en son 2005 yılında beyazperdeye yansıtılan Constantine‘in dizisiyle Sonbahara damgasını vuracak.

“Constantine”, her ne kadar prömiyer bölümü geçen ay Temmuz’da sızsa da, resmi olarak Ekim ayında start verecek. Matt Ryan’ın iblislerin korkulu rüyası olarak yer alacağı dizinin yeni fragmanlarına bakacak olursak, “The Mentalist” ve “Dexter”ın da yapımcılığını üstlenen Daniel Cerone ile pilot bölümünün yönetmeni Neil Marshall‘ın Keanu Reeves’in Constantine filmine nazaran çizgi romanlara göre daha değişik bir dizi adapte ettikleri gözlerden kaçmıyor. Birtakım farklılıklar olsa da, NBC dizisine Hellblazer’ın olmazsa olması Papa Midnite karakteri de katılmış bulunmakta.

USA Today’in yayımladığı habere göre, Michael James Shaw “New Orleans’ın Voodoo Kralı”nı canlandıracak. “Yinelenebilir konuk oyuncu” olarak Constantine’e eklendiği söylenen Shaw’un şimdiye kadar kayda değer filmlerde oynadığı söylenemez. Dizi çapında sadece HBO’nun “The Wire”ın da evsiz adam rolüyle ortaya çıkmıştı. Bunun dışında birkaç kısa filmiyle tanınsa da, Constantine’deki Papa Midnite rolü Shaw için bir dönüm noktası olabilir.

Francis Lawrence‘ın yönetmenliğini yaptığı Constantine filminde çoğu şey hatalı olsa da, özellikle Hellblazer romanlarına uymayan başrol seçimiyle fanların tepkisini üstüne çekse de, filmin kendisine özel Papa Midnite karakteri oldukça sevilmişti. “Guardians of the Galaxy”den Korath rolüyle tanıdığımız Djimon Honsou‘nun canlandırmış olduğu Midnite iyi bir itibar bıraktı. Çizgi romanlarda Midnite, bazı zaman John Constantine’e yardım ediyordu bazı zaman ise köstek oluyordu. Dizi için ne gibi bir yön izlenecek belli değil fakat Shaw’un filmdeki Midnite’tan oldukça farklı olacağı söyleniyor.

“Constantine” 24 Ekim’de NBC’de prömiyerini yapacak.


Constantine
2014
Constantine
Dram / Fantastik / Korku43 dk

Yönetmen: Romeo Tirone, Neil Marshall
DC Comics'in korku çizgi romanı Hellblazer'dan uyarlama yeni dizi Constantine, NBC ekranlarında başlamaya hazırlanıyor! Dexter’ın yaratıcılarından Daniel Cerone ve Kara Şövalye (The Dark Knight) serisinin senaristlerinden David S. Goyer’ın imzası bulunan...
7.5 (56,214 Oy)

Kaynak: superkarga


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2024