Giriş Kayıt

Black Mirror Serisine Dahil Olacak, Black Mirror: Bandersnatch İsmindeki Film Kesinleşti


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 25 Aralık 2018 15:37

1815 

resim

Black Mirror serisine dahil olacak, Black Mirror: Bandersnatch isminde bir filmin çekildiği kesinleşti. Dizinin 4. sezon bölümlerinden birini yöneten David Slade’in imzasını taşıyan filmin başrolünde Dunkirk’ten tanıdığımız Fionn Whitehead yer alıyor. Ayrıca filmden ilk görsel de yayınlandı.

Her bölümünde farklı bir hikâye anlatan yapısıyla dikkat çeken, Charlie Brooker‘ın yaratıcısı olduğu Emmy ödüllü Black Mirror‘ın 5. sezonu için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan 4. sezondan sonra, dizinin yeni sezonuyla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor.

Kısa bir süre önce dizinin 5. sezonunun 28 Aralık’ta yayınlanabileceğini, izleyicilerin hikâyeyi interaktif olarak yönlendirebileceği bir bölümün gelme ihtimali olduğunu ve sezonun ilk bölümünün isminin Bandersnatch olabileceğini sizlerle paylaşmıştık. Dahası Bandersnatch’in, bir Black Mirror bölümünden ziyade Black Mirror filmi olabileceği yönünde bir haber ortaya çıkmıştı.

Indiewire‘ın haberine göre bu durum açıklığa kavuştu, yani seriye Black Mirror: Bandersnatch isminde bir filmin çekildiği kesinleşti.


resim

Black Mirror: Bandersnatch’in yönetmenliğini, dizinin “Metalhead” isimli bölümüne imza atan David Slade üstlenirken; Dunkirk’te karşımıza çıkan Fionn Whitehead filmin başrolünde yer alıyor. Film, genç bir programcının yarattığı bir oyunda, gerçeklik ve sanal dünyanın iç içe geçmesini ve bu durumun büyük bir kargaşaya yol açmasını konu alıyor.

Filmle ilgili bir ilginç ayrıntı ise süresi. Bandersnatch’in süresi 312 dakika. Oldukça uzun bir süreye sahip olan film, yukarıda bahsettiğimiz gibi izleyicilerin hikâyeyi interaktif olarak yönlendirebileceği sahnelerden oluşacak. Yani, izleyicinin seyredeceği film, 312 dakikadan daha kısa olacak.

Bununla beraber filmin Netflix’te 28 Aralık’ta yayınlanacağı söyleniyor. Ancak Netflix’ten filmin yayın tarihiyle ilgili resmi bir açıklamanın yapılmadığını belirtmekte fayda var.


Black Mirror
2011
Black Mirror
Dram / Gizem / Bilim-Kurgu60 dk

Yönetmen: Owen Harris, Carl Tibbetts, Otto Bathurst
Her sezonunda ve her bölümünde farklı konu işleyen dizi ayrıca her sezonunda bambaşka bir yapım haline gelmekte, farklı oyuncular, farklı yönetmenler ve farklı senaristler. Bu yüzden aslında tüm dizi işleyişi farklı şekilde ama dizi sezonlarının ortak...
8.7 (620,217 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarTürkçe Altyazı © 2007 - 2023