Giriş Kayıt

Adult Swim, Rick and Morty Yaratıcılarından Justin Roiland ile Yollarını Ayırdı


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 26 Ocak 2023 16:55

616 

resim

Önümüzdeki yaz aylarında yayımlanması beklenen Rick and Morty 7. sezon öncesi büyük ve zaruri değişiklikler yaşanıyor.

Serinin yaratıcılarından biri olan Justin Roiland, geçtiğimiz haftalarda eski sevgilisine tehdit, dolandırıcılık, şiddet, fiziksel yaralama ve alıkoyma ile suçlandı. Dizinin yayımlandığı Adult Swim tarafından yapılan açıklama ile nisan ayında hakim önüne çıkması beklenen Roiland ile kanalın tüm bağlarının kesildiği duyuruldu.

Dan Harmon ile birlikte Rick and Morty‘yi yaratan, iki baş karakter Rick Sanchez ve Morty Smith’in de sesi olan Roiland’ın yerine söz konusu karakterler için yeni seslendirme sanatçıları ile çalışılacak. Henüz bu isimlerin kim olacağı konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

Kısa sürede bir fenomene dönüşen ve günümüzün en popüler animasyon serilerinden biri olan Rick and Morty, 2018’de yapılan sözleşmeyle toplam 10 sezona yayılacak 100 bölümlük siparişi kapmıştı. Adult Swim’in açıklamasının ardından geriye kalan dört sezonda dizi için yeni bir dönem başlayacak.

Rick and Morty sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda “Adult Swim, Justin Roiland ile ilişkisini kesti. Rick and Morty devam edecek.” denirken, yetenekli ve kendini adamış ekibin 7. sezon için yoğun bir şekilde çalıştığına vurgu yapıldı.

Geçmişte farklı şiddet suçlarıyla da adı anılan Roiland hakkında çıkan son haberlerin ardından Adult Swim’in kataloğundaki muhtemelen en büyük yapıma ilişkin hızlı bir aksiyon alması, toksik bireylere sektörde alan açılmaması adına olumlu bir adım. Serinin yakaladığı başarının ardından farklı platformlar için Solar Opposites ve Koala Man gibi animasyon işlerde de yaratıcı ve seslendirme sanatçısı künyelerine adını yazdıran Justin Roiland’ın bu serilerinin de akıbeti merak konusu. Diğer kanalların da Adult Swim’i takip ederek iptal ya da ayrılık kararlarını açıklaması bekleniyor.

resim

Rick and Morty
2013
Rick and Morty
Animasyon / Macera / Komedi23 dk

Yönetmen: Pete Michels, Bryan Newton, John Rice
Adult Swim’in kısa sürede bir fenomene dönüşen animasyon serisi Rick and Morty, “imkânsız” diye bir şeyin olmadığı, ustalıkla kurgulanmış bir tür bilim kurgu komedisi. Başlarda bir Back To The Future parodisi intibası yaratan Rick and Morty, yer yüzünün,...
9.1 (604,231 Oy)

Kaynak: Bant Mag


Yorumlar

Conari 27 Ocak 2023 10:57
Yeni sese alışmak imkansız gibi olacak. Sanırım devam etmem.
Ama Rolandın yaptıkları doğru ise cezasını çeksin.

Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film